Yerli ilaçta işbirliği için ilk adım

Yerli ilaçta işbirliği için ilk adım

Türk Eczacıları Birliği (TEB) ve Afyonkarahisar Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeleri AFSÜ’yü ziyaret etti

 

 

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, TEB Başkanı Erdoğan Çolak ve Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Alper Pehlivanlı’ya AFSÜ Eczacılık Fakültesinin yeni laboratuvarlarını ve dersliklerini tanıttı.
TEB Merkez Heyeti ve TEB 33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeleri, 2019-2020 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul eden AFSÜ Eczacılık Fakültesinin derslikleri, öğrenci ve araştırma laboratuvarlarında inşaat, tadilat ve montaj süreçlerinin tamamlanması dolayısıyla ziyarette bulundu.
FAKÜLTENİN
HEDEFLERİ
HAKKINDA
BİLGİ VERİLDİ
Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu ve Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları eşliğinde, AFSÜ Eczacılık Fakültesi laboratuvarlarını ve dersliklerini gezen ziyaretçilere, fakültenin gelişim süreci ve hedefleri hakkında bilgi verildi.
AFSÜ YÖNETİMİNİ TEBRİK ETTİLER
Tamamlanan çalışmaları beğeniyle karşıladıklarını ifade eden TEB Başkanı Çolak ve Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Pehlivanlı, eczacılık eğitimi ve araştırmaları için gerekli standartlara uygun bir altyapıyı kısa sürede oluşturan AFSÜ yönetimini tebrik etti.
İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM
Rektör Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ’de tıbbi ve aromatik bitki üretimi başta olmak üzere yerli ilaç endüstrisini ilgilendiren konularda gerçekleştirmeyi planladıkları çalışmalarda Türk Eczacıları Birliği ile etkili bir paydaşlık ilişkisi kurmayı arzu ettiklerini belirterek nazik ziyaretleri dolayısıyla konuklarına teşekkür etti.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi