“Yardakçı kriptolar”

“Yardakçı kriptolar”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Ankara Kuşu adı altında twitterden yaptığı paylaşımlar nedeniyle tutuklanan O.Y. isimli şahsın Afyonkarahisar’da termal otellerde ağırlanıp bahşişe boğulduğunu belirtti

 

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan ve tiwitter’de binlerce takipçisi bulunan Ankara Kuşu adlı hesabı yönettiği iddia edilen O.Y.’nin Afyonkarahisar bağlantıları olduğu iddiaları siyasi kulislerde geniş yankı buldu.
Ankara Kuşu hesabı uzun süredir sosyal medya aracılığıyla devlet kurumlarına ve AK Parti’ye ilişkin kulis bilgileri olduğunu ileri sürdüğü gelişmeleri paylaşıyordu. Ankara Kuşu hesabının 500 binden fazla takipçisi bulunuyordu. Yapılan operasyonun ardından hesaba şu anda erişim sağlanamıyor. “Ankara Kuşu” kullanıcı adıyla Twitter’da yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan O.Y. tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanmıştı.
Ankara Kuşu ile ilgili yaşanan gelişmelerin ardından AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, “Biz de bu kriptoya Afyonkarahisar’da 5 yıldız otel ayarlayan ve bahşişe boğan yardakçı kriptoları da deşifre etsek mi acaba?” mesajını paylaştı. Daha önce de Ankara Kuşu adı altında yapılan paylaşımların organize bir şebeke olduğuna dikkat çeken Milletvekili Ali Özkaya’nın bu sözleri siyasi kulislerde geniş yankı buldu. Özkaya’nın “yardakçı kriptolar” ile ilgili açıklamada bulunup bulunmayacağı merakla bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi