Türkiye’de ilk…

Türkiye’de ilk…

AKÜ’lü Buğra Çankır Türkiye’nin Yüksek Lisans tamamlayan ilk otizmli öğrencisi Oldu

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Otizmli Buğra Çankır, yüksek lisans tezini başarıyla sunarak mezun oldu. Çankır, Türkiye’de yüksek lisans eğitimini tamamlayan ilk otizmli öğrenci olmayı başardı.
Tez savunmasını tamamlayan Çankır, babası Kemal Çankır ve tez danışmanı aynı zamanda AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen ile birlikte AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı ziyaret etti.
Kemal Çankır, yüksek lisans sürecinde AKÜ ailesinden büyük destek gördüklerini belirterek “İskenderun’dan gelip gittik ancak buraya geldiğimizde her zaman bir aile sıcaklığı ile karşılandık. Bunun sonucunda da Buğra, bu alanda yüksek lisans yapmayı başaran Türkiye’nin ilk otizmli öğrencisi oldu. Katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise üniversite olarak bu alanda ilk olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Emek verildi ve güzel bir sonuç ortaya çıktı. Bu konuda Buğra’ya destek olan hocalarına ve tabii ki ailesine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi