“Türk Polisi fedakârlık ve  özveriyle görevini yapıyor”

“Türk Polisi fedakârlık ve özveriyle görevini yapıyor”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 175. kuruluş
yıldönümünü kutlayan Türk Polis Teşkilatı mensuplarının milletin kendisine duyduğu güvene layık olabilmek için kurulduğu ilk
günden bugüne büyük bir fedakârlık ortaya koyduğunu belirtti

 

Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama açıklamaları yapıldı.
“175. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”
Afyonkarahisar Valisi Vali Mustafa Tutulmaz, Türk Milleti’nin devletle kurduğu bağın tarih boyunca diğer ülkelerden çok farklı olduğuna değinerek, “Valisine, kaymakamına derin bir saygı ve hürmet gösteren milletimiz, askerini ‘Mehmetçik’ diye sevmiştir. Polisini de 175 yıldır ailesinin bir ferdi olarak bağrına basmış, her durumda müracaat edilecek ilk kapı olarak görmüştür. Türk Polis Teşkilatımız bugün 175. yıl dönümünü kutluyor. Dünyanın en zor coğrafyasında, oldukça meşakkatli ve geniş bir sorumluluk sahasında görev alan Türk Polisi, milletinin kendisine duyduğu güvene layık olabilmek için kurulduğu ilk günden bugüne büyük bir fedakârlık ortaya koymaktadır. Vatandaşlarımızın huzuru ve güveni için mesai mefhumu gözetmeksizin asayiş, terör, kaçakçılık, siber suçlar ve daha birçok alanda fedakârca görev yapan ve amansız bir mücadele veren Polis Teşkilatı’mız, zor ve sağlığımızın tehdit altında olduğu bu günlerde de yine görevi başında her türlü takdirin üzerinde bir mücadele ortaya koymaktadır. Her şartta ve her durumda fedakârlığını millet sevgisi ışığında çekinmeden yerine getiren ve görevini üstün başarıyla yürüten Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175 yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
“POLİS TEŞKİLATI
DEVLETİMİZİN VE
MİLLETİMİZİN GÖĞSÜNÜ KABARTMAKTADIR”
Afyonkarahisar Belediye Mehmet Zeybek, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk Polisinin, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Zeybek, Polis Teşkilatının her geçen gün değişen şartlar altında sürekli kendini geliştirdiğini söyleyerek, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü; milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini sağlama görevini; zaman mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızla iç içe ve büyük bir özveriyle ifa eden Emniyet Teşkilatımızın 175. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyorum. Güvenlik güçlerimizin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatımız, 175 yıldır vatandaşlarımızın emniyeti için canla başla çalışarak devletimizin ve milletimizin göğsünü kabartmaktadır.” ifadelerini kullandı.
Öte yandan CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, AFSİAD Başkanı Kadir Sayın’da Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıldönümünü kutladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi