Transeksüel cinayetine müebbet hapis

Transeksüel cinayetine müebbet hapis

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi transeksüel D.K.’yı defalarca bıçaklayıp öldürdükten sonra iki cep telefonu ve diz üstü bilgisayarını yağma eden Irak Uyruklu H.Z.S.K’nın suçunu sabit gördü. Sanığa kasten adam öldürmekten müebbet, yağma suçundan da 10 yıl hapis cezası verildi

Transeksüel D.K., geçen yıl Haziran ayında meydana gelen olayda Irak uyruklu H.Z.S.K. tarafından öldürüldükten sonra iki cep telefonu ve diz üstü bilgisayarı yağma edilmişti. Sanık H.Z.S.K.’nın ilk duruşması 5 Aralık 2019 tarihinde görülmüştü. Mahkeme davayı önceki gün gördüğü ikinci duruşma sonunda karara bağladı.
H.Z.S.K’nın kasten adam öldürme suçu ile sonrasında gerçekleştirdiği yağma eylemini sabit gören mahkeme heyeti cinayetten müebbet, yağma suçundan da 10 yıl hapis cezası verdi. İlk duruşmada maktul transeksüel D.K.’yı öldürüldüğü günün akşamında katılacağı doğum günü partisine gitmeyince durumundan endişelenen arkadaşları H.D., H. K., M.C., S.K., E.Ö. tanık olarak dinlenildi. Her iki duruşmada birbirinden çelişkili beyanlarda bulunan Irak Uyruklu sanık yeminli tercüman M.D. yardımıyla savunma yaptı. Üzerine atılı suçu kabul etmeyen sanık kendisine tecavüz edildiğini, öldürülmemek için nefsi müdafaada bulunduğunu, transseksüel D.K.’nın asıl işini bilmediğini, maktulle internet üzerinden telefon satıcısı olarak tanıştığını ileri sürdü. Evli ve 4 çocuklu sanık H.Z.S.K.’nın tutukluluk hali hükmen devam ediyor.
>> Burcu AYDIN’ın Özel Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi