Teknik destek  eğitimi tamamlandı

Teknik destek eğitimi tamamlandı

“Meslek Liselerimiz Proje Yazıyor” isimli teknik destek eğitimi kapanış töreni ile tamamlandı

 

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Meslek Liselerimiz Proje Yazıyor” adlı Teknik destek eğitimi 29 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğretmenler ve eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Proje kapanış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, “Proje yazma ve yürütme eğitimi ile öğretmenlerin özellikle Zafer Kalkınma Ajansı MEGDEP proje çağrısına hazırlanması hedeflenmiştir. Ayrıca proje yazma ve yürütme eğitimi sonrası öğretmenlerimizin daha çok proje yazacak olması ve daha çok hibe desteğinin alınması başta ilimizdeki meslek liselerine fayda sağlamakla beraber gerek ilimizin gerekse bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak. Yerelde Zafer Kalkınma Ajansına, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına, TÜBİTAK çalışmalarına başvuru sayısı artacak ve başarılı projeler ortaya çıkacaktır. Yapılan çalışmalar ilimizin ve bölgemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak. Proje yazma ve yürütme eğitimi ile öğretmenlerimiz deneyimlerini meslektaşları ve öğrencileriyle paylaşarak TR33 Bölgesi Bölge Planında yer alan “Kalkınmada ekolojik dengeyi gözeterek rekabet gücünü arttıran, katma değer üreten, bilgi temelli ekonomisi ile kalkınma sürecini hızlandıran, özgüveni ve yaşam kalitesi yüksek, gelişen ve öğrenen bir bölge olmak” vizyonuna ulaşmak için beşeri gelişmeye katkı sağlayacaklar. Yapılan çalışmalarla yeni başarılara birlikte imza atacağız. Eğitimin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Proje yazma ve yürütme eğitimi proje kapanış töreni İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’ın öğretmenlere katılım belgesi vermesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi