Tarımsal  destekler anlatıldı

Tarımsal destekler anlatıldı

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile tüm İlçe Müdürlüklerince tarımsal destekler, hibe, teşvik ve krediler hakkında, merkez ve ilçelerde bilgilendirme toplantıları düzenlendi

 

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile tüm ilçe müdürlüklerince 2020 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanacak tarımsal destekler, hibeler ve teşvikler ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince tarımsal üretime dair kullandırılacak düşük faizli yatırım ve işletme kredileri hakkında Afyonkarahisar Merkez ve tüm ilçelerine bağlı mahalle, köy ve beldelerinde bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
3752 ÜRETİCİ BİLGİLENDİRİLDİ
Tarımsal üretim yapılan 313 yerleşim yerinde düzenlenen toplantılara 3752 üreticinin katıldığını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, “Ülke tarımının gelişmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan bu desteklemelerden üreticilerimizin tamamının yararlanması hedeflenmektedir. Afyonkarahisar, hayvansal üretim ve bitkisel üretiminde önemli bir yere sahip olduğu gibi gıda ürünleri ile de kendinden söz ettiren bir gastronomi şehridir. Ülkemiz ve dünyada gıda ihtiyacı her geçen gün artış göstermekte, bunun sonucu olarak tarımsal üretimin de buna paralel olarak artması gerekmektedir. Bu artışa tarım sektörüne yatırım ve üreticilerin desteklenmesi ile ulaşılacaktır. Tarım ve Orman Bakanlığı şu ana kadar yaptığı desteklemeler ile üreticilerimizin her zaman yanında olmuştur. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan bu toplantıların üreticilerin desteklemeler hakkında bilgilendirilmesine yönelik olduğu ve şartları uyan üreticilerin tarımsal hibe, teşvik ve desteklere mutlaka başvurmalarının gerekmektedir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi