Siyasette özlenen tablo

Siyasette özlenen tablo

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mustafa Mısırlıoğlu ve beraberindeki yeni yönetim kurulu üyeleri ile İYİ Parti’li Belediye Meclis Üyelerini makamında kabul ederek, belediyenin projeleri, yatırımları ve hizmetleri hakkında detaylı bilgiler verdi

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Zeybek misafirleriyle yakından ilgilendi. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldı ziyarette Başkan Zeybek konuklarına Afyonkarahisar Belediyesi’nin projelerini, yatırım ve hizmetlerini anlattı.
“AFRAY’DA GÜZERGAH
DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ”
Başkan Zeybek, özellikle AFRAY, Millet Bahçesi, Millet Kıraathanesi gibi şehre vizyon katacak projeler hakkında konuklarını bilgilendirdi. Şehir içi ulaşıma büyük katkı sağlayacak AFRAY Banliyö Hattı proje güzergahında değişikliğe gittiklerini hatırlatan Başkan Zeybek, “Daha önce öğrencilere uzak olan güzergahı Üniversitemiz, Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürlüğü ve yüklenici firma ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin kampüsünden geçmesini kararlaştırdık.” dedi.
“KÜTÜPHANE İLE VAKIF İŞHANI TRAMPA YAPILACAK”
Başkan Zeybek, seçim vaatlerinden olmadığı halde 2. Vakıf İşhanı’nın bulunduğu alanı Zafer Meydanı’nın görsel kimliğine yakışacak şekilde ‘Millet Kıraathanesi’ yapacaklarını söyledi. 2. Vakıf İşhanı ile Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesinin olduğu iki parselde trampa edileceğini hatırlatan Başkan Zeybek, Mevcut Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi’nin riskli bina kapsamında olduğunu ifade ederek, “İkili ilişkilerle Kültür ve Turizm Bakanımızla, Vakıflar Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi ile Vakıf İşhanı’nı trampa edeceğiz. Vakıf İşhanı’nı yıkarak burayı Afyon Lisesi ve Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nin mimarisine uygun, altında sergi salonu olacak şekilde Zafer Meydanımıza 2 kattan oluşan Millet Kıraathanesi kazandıracağız” diye konuştu.
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mustafa Mısırlıoğlu ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. >> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi