Sağlık Müdürlüğü personeli sınır bölgesinde görev yapacak

Sağlık Müdürlüğü personeli sınır bölgesinde görev yapacak

Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilmesi planlanan “Barış Pınarı Harekatı” dolayısıyla Afyonkarahisar 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Afyonkarahisar UMKE personeli, sınır bölgesine doğru hareket etmeye başladı

“SAĞLIK CAMİASI OLARAK ASKERİMİZİN YANINDAYIZ
İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, harekatın önemine vurgu yaparak, “Cumhurbaşkanı-mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla gündeme gelen “Barış Pınarı Harekatı” hem ülkemizin sınır güvenliği açısından hem de muhtemel terör eylemlerine bir önlem alınması açısından büyük önem taşıyor. Duamız şu ki Allah, kahraman ordumuzun, merhameti ve yiğitliği ile bilinen Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun. Bizler de sağlık camiası olarak askerimizin yanında olmaya, onların sağlık hizmetlerinde görev almaya dün olduğu gibi bugün de seve seve talibiz. Daha önceki harekatlarda da olduğu gibi ekiplerimiz görev bölgesine yine 10’ar günlük görevlendirmeler ile gidecekler, orada ihtiyaç duyulması halinde asker ya da sivillerin sağlıkları için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar. Başta askerimiz olmak üzere, görev yapacak olan sağlık ekiplerimizin de harekat sonrası ailelerine, memleketlerine sağ salim dönmelerini temenni ediyorum. Yolları açık olsun.” dedi.
Afyonkarahisar’dan “Barış Pınarı Harekatı”na destek verecek sağlık ekipleri, harekat devam ettiği müddetçe 10’ar günlük görevlendirmeler ile harekat bölgesine giderek dönüşümlü hizmet vermeye devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi