“Rehber öğretmenler  önemli görevler üstleniyor”

“Rehber öğretmenler önemli görevler üstleniyor”

Rehberlik öğretmenleri ikinci dönem toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, rehberlik öğretmenlerinin okullarda ve kurumlarda önemli görevler üstlendiklerini söyledi

 

Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yanı sıra Şube Müdürü Adem Karakelle, Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yılmaz Ülger, Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde görev yapan tüm rehber öğretmenler katıldı.
Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan toplantı, kısa bir süre önce vefat eden Özel Eğitim ve Rehberlik Birimi Şube Müdürü Muammer Demircan anısına hazırlanan slayt gösterisi ile başladı.
Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Rehberlik Öğretmenlerimiz olarak okullarımızda ve kurumlarımızda önemli görevler üstlenmektesiniz. Öğrencilerimizin geleceklerini planlamaları aşamasında yardımcı olmak, olumlu davranışların pekiştirilmesi, olumsuz davranışların gelişimini önleyici tedbirlerin alınması ve gerçekleşen olumsuz olaylar sonrasındaki düzeltmelerin yapılması aşamalarında sizlere büyük görevler düşmekte. Bu sorumluluk gerektiren görevleri icra ederken vicdanlarınızı sorgulayabilmeniz çok önemli. Toplumumuzdaki her bir bireyin olumlu veya olumsuz davranışlarında bizlerin birer dokunuşu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Öğrencilerimizi tüm kötü bağımlılıklardan uzak tutmak için var gücümüzle hep birlikte mücadele edelim. Okullarımıza gönderdiğimiz eylem planlarının rehber öğretmenlerimizce iyi analiz edilerek uygulanmasında katkınızın büyük olacağını düşünüyoruz. Bizler öğretmen ve eğitimciyiz. Üstlendiğimiz sorumluluk çok büyük. Hepinize yapacağınız tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından soruların cevaplandırılması, dilek ve temennilerin alınmasıyla toplantı sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi