“Radyolar güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor”

“Radyolar güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor”

Vali Mustafa Tutulmaz, radyoların, ‘bireyden bireye iletişim aracı’ olarak, teknolojinin gelişmesiyle daha güçlü bir şekilde varlığını sürdürdürüğünü söyledi

 

Vali Mustafa Tutulmaz, Dünya Radyolar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında eğitim, haberleşme, eğlence, reklam gibi içerikleriyle topluma geniş bir yelpazede yayın hizmeti sunan radyoların, ‘bireyden bireye iletişim aracı’ olarak, teknolojinin gelişmesiyle daha güçlü bir şekilde varlığını sürdürdürüğünü ifade etti.
Her yıl 13 Şubat tarihinin dünyada ve Türkiye’de Dünya Radyolar Günü olarak kutlandığını hatırlatan Vali Tutulmaz, “Ülkemizdeki 93 yıllık serüveninde, radyoyu sadece bir müzik kutusu olarak görmenin ötesinde, insanımızın gözü, kulağı, sesi bildik. Eskilerin tabiriyle “ajans saati”nde herkesi etrafına toplayan radyo, bir yandan ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerden bizleri haberdar ederken, öte yandan da her kesimden insanın neşesine, hüznüne, özlemine ortak olan bir dost oldu. Gelişen teknoloji radyo ile aramıza mesafe koymuş gibi olsa da radyolar bizim için önemini hep koruyacaktır. Yüzlerini görmediğimiz, sadece sesleriyle onları tanıdığımız, her yerde, her zaman ve her anımızda bir dost gibi bizimle birlikte olan, medyanın görünmeyen yüzleri radyolar yaşantımızın vazgeçilmezleridir. Bu vesilesiyle ülkemizde ve ilimizde radyo sektöründe emek veren, zor şartlar altında da olsa yayın hayatlarına devam eden radyoların tüm çalışanlarını tebrik ediyor; Dünya Radyolar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi