Pazar yeri girişlerinde ücretsiz maske dağıtım önerisi

Pazar yeri girişlerinde ücretsiz maske dağıtım önerisi

Millet İttifakı Belediye Meclis Üyeleri ortak açıklamalarında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, pazar yerleri girişinde halka ücretsiz maske dağıtımını önerdi

 

Millet İttifakını oluşturan İYİ Parti ve CHP Belediye Meclis Üyeleri yazılı ortak bir basın açıklamasına imza koydu. Açıklamada; İrfan Özsandık, Hasan Akyalçın, İbrahim Meydanoğlu, Kadir Delikanlı, Murat Çelikbaş, Harun Sağlam, Bekir Lafçı, Abdullah Hocaoğlu, H. Hüsnü Taşer, Alaaddin Nakilcioğlu, Alaaddin Nakilcioğlu, Ahmet Hastürk’ün imzaları yer aldı.
Ortak açıklamada, “Son haftalarda ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni nesil koronavirüs pandemisi gün geçtikçe ciddi sonuçlar doğurmaya başlamıştır. Ülkemizde de bu salgından mümkün olduğunca az zarar görmesi amacıyla, geçtiğimiz günlerde devletimiz tarafından çeşitli kararlar alınmıştır. Bu minvalde, halkımızın pazar yerleri ve marketlerde maskesiz alışveriş yapamayacağı bildirilmiştir. Halkımızdan gelen şikâyetler üzerine bu basın açıklamasını yapmak durumundayız. Pazar yerlerinde fahiş fiyatlara maske satıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu tip bir ranta mahal vermemek adına, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, pazar yerlerimizin girişinde halkımıza ücretsiz maske dağıtımını öneriyoruz. Afyonkarahisar Belediyesi’nin Millet İttifakı Meclis Üyeleri olarak, Belediyemizin bu zorlu süreçte vatandaşlarımızın önce sağlıklarını, sonrasında ise ekonomik durumlarını sekteye uğratmaması gerektiğini önemle bildiririz. Bu zorlu süreçte tüm halkımıza zorunlu olmadıkça evden çıkmaması gerektiğini ve sosyal izolasyona uymasını bir kez daha hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi