Ömer kaplıcalarında kira süresi uzatılmadı

Ömer kaplıcalarında kira süresi uzatılmadı

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait işletmeciliğini Ticaret Borsası’nın yaptığı Ömer Kaplıca Tesislerinin kira süresinin 16 yıl daha uzatılma talebi İGM’de oy birliğiyle reddedildi.
İl Genel Meclisi (İGM) Eylül ayı toplantılarının 4. birleşimi dün Başkan Vekili Ahmet Mahmut Saylık’ın Başkanlığında tamamlandı. Toplantıda ihtisas komisyonlarından gelen raporlar görüşülerek karara bağlandı.
ÖMER’DE SÜRE UZATILMAYACAK
İl merkezinde İnaz sınırları içerisinde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait Ömer Kaplıca ve eklentileri, yap, işlet devret modeliyle İl Daimi Encümen kararıyla devlet ihale kanunlarına göre 30 yıllığına Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Başkanlığına kiraya verilmişti. ATB Başkanlığı tarafından İl Özel İdaresine çekilen ihtarname ile söz konusu imar sorunun çözülmesinden bu yana sözleşme gereği yapılması gereken otelin proje ve ihalesi hazırlanmış, ancak sözleşme süresinin bitimine kalan sürenin otel yatırımının geri dönmesi için yeterli olmayacağı ve bunun mücbir sebep sayılarak yatırımın geri dönüşümünün sağlanabilmesi adına sözleşme süresinin bitim tarihinden itibaren 16 yıl daha uzatılma talebi uygun görülmedi. Meclis üyeleri gelen komisyon kararını oy birliği ile kabul etti. Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi