“Öğrenci, öğretmen ve  idarecilerle iç içe çalışın”

“Öğrenci, öğretmen ve idarecilerle iç içe çalışın”

Rehber öğretmenlerle sene başı toplantısında bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, rehber öğretmenlerin okullarda önemli görevler üstlendiğini belirterek, “Sürekli odalarımızda değil öğretmenlerimizle, idarecilerimizle, öğrencilerimizle ve velilerimizle iç içe ortamlarda çalışalım” dedi

Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Sene Başı Rehber Öğretmenler toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yanı sıra Şube Müdürü Muammer Demircan, Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yılmaz Ülger, merkez ve ilçelerde görev yapan tüm rehber öğretmenler katıldı.
“EYLEM PLANLARINI İYİ ANALİZ EDİN”
Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Metin Yalçın, “Rehber Öğretmenlerimiz olarak okullarımızda ve kurumlarımızda önemli görevler üstlenmektesiniz. Öğrencilerimizin geleceklerini planlamaları aşamasında yardımcı olmak, olumlu davranışların pekiştirilmesi, olumsuz davranışların gelişimini önleyici tedbirlerin alınması ve gerçekleşen olumsuz olaylar sonrasındaki düzeltmelerin yapılması aşamalarında sizlere büyük görevler düşmekte. Bu sorumluluk gerektiren görevleri icra ederken vicdanlarınızı sorgulayabilmeniz çok önemli. Toplumumuzdaki her bir bireyin olumlu veya olumsuz davranışlarında bizlerin birer dokunuşu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Sürekli odalarımızda değil öğretmenlerimizle, idarecilerimizle, öğrencilerimizle ve velilerimizle iç içe ortamlarda çalışalım. Öğrencilerimizi tüm kötü bağımlılıklardan uzak tutmak için var gücümüzle hep birlikte mücadele edelim. Okullarımıza gönderdiğimiz eylem planlarının rehber öğretmenlerimizce iyi analiz edilerek uygulanmasında katkınızın büyük olacağını düşünüyoruz. Bizler öğretmeniz eğitimciyiz üstlendiğimiz sorumluluk çok büyük. Biz bunu layıkıyla yapmak zorundayız. Hepinize yapacağınız tüm çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.
Gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam eden toplantı, soruların cevaplandırılması, dilek ve temennilerin alınmasıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi