Motosikletçiler güvenli sürüş için eğitim aldı

Motosikletçiler güvenli sürüş için eğitim aldı

30 Ağustos’ta kurulan Afyonkarahisar Zafer Motosiklet Kulübü üyelerinin ilk eğitimi güvenli sürüş oldu. Afyon Motor Sporları Merkezi’ndeki padok alanında yapılan eğitime annesi ve babasıyla katılan en küçük kulüp üyesi Duru ise büyükleri ilgiyle izledi

 

Afyonkarahisar’da 30 Ağustos’ta kurulan Afyonkarahisar Zafer Motosiklet Kulübü; ilk olarak Kocatepe Spor Kompleksi içerisinde bulunan Afyon Motor Sporları Merkezi’ndeki padok alanında eğitim yaptı. Kulüp içi yapılan eğitime kulüp dışından kimse alınmadı.
Bu eğitimde özellikle dar alanda ve düşük hızlarda manevra eğitimi verildiğini ifade eden Afyonkarahisar Zafer Motosiklet Kulübü Başkanı Şule Özürün Bendler, “Yakın bir zamanda daha fazla üye ile daha fazla eğitimlerimiz de olacak. Yaptığımız eğitimin amacı tabii ki güvenli sürüş. Özellikle trafikte araçların da bizi fark etmesi için bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Biz eğitimizi alıyoruz ama araçların da bizi fark etmesini bekliyoruz aynı zamanda. Burada eğitmenimiz gözetiminde dar alanda düşük hızlarda manevrayı çalıştık. Artan ve azalan manevra kabiliyetimizi denedik ve sabitledik onu. Ve düşük hızlarda daha güvenli sürebiliriz test edildi” dedi.
‘MELİH AĞABEYİMİZİ
RAHMETLE ANIYORUZ’
Geçen günlerde Afyonkarahisar Eczacı Odası Başkanı Kazım Melih Köken’in Uşak’ın Banaz ilçesinde motosikletiyle geçirdiği kazada yaşamını yitirdiğini hatırlatan Başkan Bendler, “Çok sevdiğimiz, Afyonkarahisar’ın çok sevilen simalarında motosiklet dostu bir arkadaşımızı Melih ağabeyimizi kaybettik. Onu da burada rahmetle anıyoruz” diye konuştu.
29 EKİM’DE KORTEJ SÜRÜŞÜ YAPILACAK
Yakın zamanda yine eğitimlere devam edeceklerinin altını çizen Bendler, 29 Ekim’de yapacakları kortej sürüşünün detaylarını ve bilgilerini sosyal medya hesaplarından paylaşacaklarını aktardı.
KÜÇÜK MOTOSİKLET
DOSTU DURU DA EĞİTİME KATILDI
Afyonkarahisar’da kadın doğum uzmanı olarak görev yapan İsmail Kestane, en küçük motorcu olan kızı Duru ile eğitime katıldı. Kestane, “Motor aşığıyım. 8 yıldır Afyonkarahisar’dayız. Zafer Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği etkinlik için kızımla beraber geldik, burada zaman geçiriyoruz. Kızım Duru da belki büyüyünce motorcu olacak. Şimdiden tanışsın motorlarla, görsün ortamı, atmosferi tanısın diye onu da getirdik” dedi. >> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi