Mısırlıoğlu, Zeybek vaatlerini yerine getirmedi

Mısırlıoğlu, Zeybek vaatlerini yerine getirmedi

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yerel seçim üzerinden geçen 500 günlük sürede vaatlerini yerine getirmediğini ileri sürerek, Zeybek’ten açıklama beklediklerini söyledi
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu dün sabah partide düzenlediği basın toplantısında gündemi yorumlayarak yerel ve merkezi yönetime eleştirilerde bulundu. Toplantıda İYİ Parti’nin bazı Belediye Meclis Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, partililer hazır bulundu.
“İYİ PARTİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”
11 Ekim Pazar günü başka partilerden İYİ Parti’ye katılan yeni üyelerin tanıtıldığı bir program düzenlediklerini söyleyen Muhammet Mısırlıoğlu, “Geçtiğimiz Pazar günü düzenlediğimiz toplantıda 40 kardeşimizin partimize üye olduğunu ilan ettik. Üyelik işlemleri tamamlanıldı. Partimize üyelik işlemleri 18 ilçemizde hızlı bir şekilde devam ediyor. İl yönetimi olarak göreve geldiğimiz 50 günlük süreçte partimize 300’ün üzerinde yeni üye kazandırdık. İYİ Parti ailesi her gün biraz daha büyüyor. İYİ Partililer her gün biraz daha çoğalıyorlar. Bu bağlamda halkımızın teveccühünü görmezden gelemeyiz. İnsanlarımız partimizi ve teşkilatlarımızı bizzat arayarak partimize üye olmak istediklerini bildiriyorlar. Bizlerde kendilerini evlerinde, iş yerlerinde ziyaret ederek üyelik işlemlerini tamamlıyoruz. Bundan sonra ki süreçte de her 15 günde bir 40-50-60 gibi sayılarda yeni üye katılımlarımızı ilan edeceğimiz toplantılar organize edeceğiz.” dedi.
“ZEYBEK’TEN ASKERİ HAVAALANI KONUSUNDA AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”
2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi sonucu AK Parti’nin Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek’in göreve seçildiğini belirten Mısırlıoğlu, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’in seçim beyannamesine geçtiğimiz günlerde göz attık. Sayın Başkanımızın vermiş olduğu seçim vaatlerinden hangilerini yaptığını, hangilerinin planlandığnı inceledik. İncelemelerimizin sonucunda; Birinci olarak gördüğümüz askeri havalimanının sivil uçuşlara açılmasıyla ilgili hiçbir çalışmasının bulunmadığını ve bu bağlamda da hiçbir girişimin yapılmadığını görüyoruz. Vatandaşımızı bu konuda 500 günlük hizmet süresinde askeri havaalanının sivil uçuşlara açılmasıyla ilgili kendisinin neler yaptğıını merak ediyor, bekliyoruz. Bununla ilgili yaptığı çalışmaları kamuoyu da merak ediyor. Biz İYİ Partililer de merak ediyor ve kendisinden bununla ilgili bir açıklama bekliyoruz.” diye konuştu.
“BEKLENTİMİZ VERİLEN TAAHHÜTLERİN YERİNE GETİRİLMESİDİR”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in, Afyonkarahisar Kalesi’ne teleferik projesi yapma vaadi olduğunu aktaran Mısırlıoğlu, “Teleferik Projesiyle ilgili hiçbir projesinin olmadığını görüyoruz. Hiçbir planlama ve programda bu proje ile ilgili bilgi akışının milletimiz tarafından bilinmediğini görüyoruz. Bununla ilgili de Sayın Belediye Başkanımızdan faaliyetlerine ve seçim beyannamesine bağlı olarak vermiş olduğu tahhütleri yerine getirmesini milletimizle beraber bizde bekliyoruz.”şeklinde konuştu.
“ŞEHİR İÇİ TRAFİK SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve yetkililere il merkezinde her geçen gün daha da ağırlaştığını vurguladığı trafik sorununun ne zaman çözüleceğini soran Mısırloğlu şöyle konuştu: “Ambaryolunda araçlar iki sırayı bitirip 3. sıraya park etmeye başladı. Ücretini ödeyip birinci sıraya park eden sürücüler araçlarını çıkarırken güçlük çekmektedir. Arkaya park edilen araç sahibinin aranmasıyla 15 dakikayı bulabilen zaman kaybının yaşanıldığını görmekteyiz. Afyon’un mezbeleliğe dönmüş bu trafik sorunuyla ilgili yetkililerimizin ve Belediyemizin ne zaman bir çözüm sunacağını merakla bizde bekliyoruz. Trafik sorunu Afyon’un en önemli sorunlarından birisidir. Bir vatadaşımız Ambaryoluna girdiğinde aracını park etmek için en az 15 dakika tur atmak zorunda kalıyor. Bununla ilgili hiçbir yaptırımın da olmadığını görüyoruz.”
“İYİLERE İYİLİK YAPMAK YAKIŞIR SLOGANIYLA KAN BAĞIŞLAYACAĞIZ”
Muhammet Mısırlıoğlu, “Kan Ver Afyon” bağış kampanyasıyla ilgili Türk Kızılayı’nın organize ederek ülke genelindeki Afyonkarahisar hemşehri derneklerinin istediği desteğe bağlı olarak 15 Ekim 2020 tarihinde öğleden sonra saat 14.00’de “İyilere İyilik Yapmak Yakışır” adı altında kan bağışı kampanyasına destek vereceklerini söyledi. Mısırloğlu, “15 Ekim 2020 Perşembe günü İl, Merkez İlçe Yönetimlerimiz ve partililerimizle birlikte Cumhuriyet Meydanında kan bağışı kampanyasına destek vereceğiz. Bu vesile ile tüm halkımızı da kan bağışı kampanyasına destek vermeye çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi