Himmet Kasal
Himmet Kasal
H.kasal@kocatepegazetesi.com
MİLLET DAVASI VAR MIDIR?
 • 2
 • 2136
 • 02 Temmuz 2020 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Ülke problemleri karşısında düşünmeyen beyinler için millet davası yoktur.
Ülke problemleri karşısında sızlamayan yürekler için millet davası olamaz.
Gününü gün edip beyhude, nemelazımcılar için de millet davası yoktur.
Yaradılış gayesinden habersiz, taklidi yaşantılara kendini kaptıranlar, DAVA diye bir şey de mi varmış diyerek dudak bükebilirler.
Ümitsizliğe kapılanlar, okumayanlar, okuduğunu anlamayanlar millet davasına bigane kalırlar.
SEN! Şanlı tarihinde yeryüzüne ADALET dağıtan, düzeni sağlayan, adı tarihe altın harflerle yazılan bir milletin evladıysan senin bir davan var… Seni esir alan bu hayattan, beyhude davranış ve aldanışlardan kurtar kendini!
Ne olduğunu, kim olduğunu tarihi misyonunu hatırla titre ve kendine gel. Önce kendin ve yakınlarının sonra da ait olduğun milletin büyük bir değişime muhtaç olduğunun farkına var. Medeniyetler kurmuş bir milletin evladının millet DAVASI elbette olmalıdır.
Temel dinamiklerden uzaklaşan toplumlarda iyi hasletlerin geri kazanılma çabası sonuçlandırılamaz ise, Hasletlerini yitiren toplumlar, daha layık ve üstün toplumlara yerini bırakır. Kendi hayat varlığının aslını küçük görerek hayat ideallerinin azaldığı toplum yıkılmaya yüz tutar. Kendi varlığını inkar eden bir toplumun yaşamaya hakkı olamaz. Allah insanlara bir ömür biçtiği gibi toplumlara da doğma, yaşama ve sonla biten bir ömür tayin etmiştir.
TÜRK MİLLETİ’nin EMPERYALİZM’le SAVAŞI
Bu savaşı HAK ile BATILIN savaşıdır. Oldum olası vardır ve bundan sonra da olacaktır. Son silahlı savaşımız Misakı Milli ile ortaya konulan, yurdun işgalinden kurtarılması yeminiyle başlamıştır. Müdafai hukuk birliklerinin çabaları Anadolu’nun kurtarılmasıyla sonuçlandı. SEVR parçalandı. LOZAN ise, tamamlanmayı bekleyen bir eser olarak, MİSAKI MİLLİ’yi gerçekleştirmek amacıyla donanacak kadroların, MUHTEŞEM TÜRKİYE’yi yeniden inşa etme ve ŞANLI medeniyetimizin uyandırılacağı günleri beklemektedir.
Y.D.D. YENİ DÜNYA DÜZENİ!
Sözde güvenlik ve dayanışma örgütü Birleşmiş milletler yönetimindeki ANTİ DEMOKRAT BEŞLİ, dünyanın kaderine hükmetmektedir. ABD-RUSYA-İNGİLTERE-FRANSA ve ÇİN, Dünya Bankası, Atom Enerjisi Komisyonu gibi kuruluşlarla dünyanın geleceğini ve gücünü yönetiyorlar. 2 milyona yaklaşan İslam dünyasını daha nasıl PASİFİZE edeceklerini hesaplıyorlar. Bunu da MEDENİYETLER ÇATIŞMASI Tezine bağlayıveriyorlar.
Medeniyetler Çatışmasının hedefi olan YDD’nin uygulaması BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’dir. ARAP Baharı felaket tufanı olmuş, pek çok Müslüman ülkede ihtilaller yapılmıştır. ARAP Baharının en hazin yanlarından birisi (SOFT POWER) Yumuşak güç kullanımı ile kandırılan insanların, kendi vatandaşlarını katleden savaş makinalarına dönüşmesidir. Ülkemizde de yüzyıllarca yöneticiler Yabancı misyonlara bağlandılar ve bunu kendi ağızlarıyla itiraf ettiler. Pek çoğu emperyalist ülkelerden aldığı madalya ve şövalye nişanlarıyla övünmeyi maharet saydılar.
ILIMLI İSLAM-DİNLER ARASI DİYALOG ihaneti de Emperyalizmin İslam Dünyasına yaptığı adına YEŞİL KUŞAK dedikleri tehlikeli projelerdendir.
MİLLETİM UYAN!
Köhnemiş, çürümüş, yok olmaya yüz tutmuş toplum mensuplarının, emperyalizmin zihin esaretinden kurtularak yeniden Hazreti insan olacağını hatırlaması mücadelenin başlangıcı olacaktır. MİLLET DAVASI insanlığın onurunun iadesidir. Bu davaya ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ olmak, bu davayı öğrenmek şerefi hepimizindir. O halde MİLLET DAVASI vardır ve HAKTIR.
* MİLLET DAVASI, Aykut EDİBALİ. Bayrak Yayınları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Tebrikler muhterem ağabeyim. Büyük Türk milletinin ideallerinden uzaklaşmasının nasıl tehlikeli sonuçlar doğuracağına dikkat çekiyorsunuz. Ne acıdır ki insanımız kendini hür zannederken bile uluslararası emperyal yapının normları ile düşünür, hayatını ona göre düzenler ve hatta uluslararası markaların tüketicisi oldu.Bunu stünlük sayar oldu.Aşırı tüketim ve marka hastalığı bizleri zavallı hale geyirdi. Gelecekle ilgili bir davası olmayan, projesi olmayan toplumlar başkalarının proje payandası olmayı marifet sayar hale geldi.
  Çare sizinde dikkat çektiğiniz gibi milletin kendi davasına sahip çıkması,millet iktidarına zemin jazırlamasıdor

 2. Tebrikler muhterem ağabeyim. Büyük Türk milletinin ideallerinden uzaklaşmasının nasıl tehlikeli sonuçlar doğuracağına dikkat çekiyorsunuz. Ne acıdır ki insanımız kendini hür zannederken bile uluslararası emperyal yapının normları ile düşünür, hayatını ona göre düzenler ve hatta uluslararası markaların tüketicisi oldu.Bunu stünlük sayar oldu.Aşırı tüketim ve marka hastalığı bizleri zavallı hale geyirdi. Gelecekle ilgili bir davası olmayan, projesi olmayan toplumlar başkalarının proje payandası olmayı marifet sayar hale geldi.
  Çare sizinde dikkat çektiğiniz gibi milletin kendi davasına sahip çıkması,millet iktidarına zemin hazırlamasıdır.
  Tekrar tebrik eder, başarılar dilerim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM