“MHP’li üyeler teleferik karşıtı teklif verebilir”

“MHP’li üyeler teleferik karşıtı teklif verebilir”

SP Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan’ın teleferik projesine sıcak bakmadığı açıklaması doğrultusunda MHP’nin Belediye Meclis Üyelerinin teleferik yapımına karşı bir teklif verilebileceğini belirtti. Arslan, Zafer Meydanında planlan Ramazan eğlenceleri için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e Ramazan’ın eğlence ayı olmayıp ibadet ayı olduğu uyarısında bulundu
Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan partide düzenlendiği basın toplantısında gündemi değerlendirerek iktidar politikalarına yönelik eleştirilerini dile getirdi. Toplantıda partililerde hazır bulundu.
“ÜÇ AYLAR HAYIRLAR GETİRSİN”
Van da yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifa dileyen Arslan, “Libya ve Suriye de şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm ülkemize sabırlar dilerim. Bir kaç şehidimiz var diyerek ciddiyetsiz, duygusuz ruhsuz açıklama yapanları Allah’a havale ediyor milletimizin takdirine bırakıyorum. Yarın (bugün) ‘Üç Aylar’ diye adlandırdığımız Recep, Şaban, Ramazan’ın başlangıcıdır. Üç Ayların ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bizleri, Recep ve Şaban aylarını sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir şekilde yaşayarak, Ramazan ayına ulaştırmasını, yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
“ZEYBEK’E KARDEŞÇE RAMAZAN UYARISI”
Üç ayların herkesin bildiği üzere manevi olarak kazanç iklimi bir ay olduğuna temas eden Arslan, “Hepimizin bildiği gibi Üç Aylar, manevi olarak kazanç iklimidir. Yapılan ibadetlerin karşılığı, diğer zamanlara göre daha fazladır. Bu sebeple, bu zaman dilimini daha ibadet ve tefekkür ederek geçirmek gerekir. Özellikle Ramazan ayı daha çok ibadet ve daha çok tefekkürle geçirilmelidir. Oyunla, eğlenceyle geçirilmemelidir. Geçen hafta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in bir açıklamasında, Ramazan ayında, Zafer Meydanı’nda, etkinlikler ve eğlenceler yapılacağını açıklamış. Belediye Başkanımızı bir kardeşlik vazifesi olarak uyarıyoruz. Ramazan eğlence ayı değil, ibadet ayıdır. Yapılacak olan etkinlikler, mutlaka bu çerçevede planlanmalıdır. Yoksa iyi bir iş yapalım derken, kötülüğe sebep olmuş olursunuz.” diye konuştu.
“MHP’DEN TELEFERİK KARŞITI TEKLİF BEKLENİYOR”
Teleferiğe 140 bin yolcu garantisi verilmesinden diğer siyasi partilerin de rahatsızlık duyduğunu kaydeden Arslan, “Teleferiğe 140 bin yolcu garantisi verilmesine, diğer siyasi partiler de rahatsızlığını dile getirmeye başladılar. MHP İl Başkanı Sayın Mehmet Kocacan’da teleferiğe sıcak bakmadığını bildirdi. Basında çıkan haberlere göre, teleferik ihalesi oylamasında karar, oy birliği ile alınmıştı. Yani MHP de evet demişti. Sayın Kocacan’ın bir açıklama yaparak kamu oyunu aydınlatması uygun olacaktır diye düşünüyoruz. Geldiğimiz noktada, Sayın Kocacan’ın, teleferik hakkındaki düşünceleri doğru buluyoruz. MHP’nin Belediye Meclis Üyeleri var. Bu üyeler konuyla ilgili bir teklifte bulunabilir. Bu teklifle de bu hata düzeltilebilir. Bu yolcu garantisi, araç garantisi, müşteri garantisi, hasta garantisi olan işler, hep milletimizin zararına olan işler oluyor maalesef.” şeklinde konuştu.
“MÜŞTERİ GARANTİSİ DOĞRU DEĞİL”
Geçen hafta Zafer Havalimanı’nın zararından söz ettiğini hatırlatan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir başka örnek Avrasya Tüneli. Sözde vatandaşın cebinden bir kuruş çıkmayacak diyerek yapılan tünele, yıllık 25 milyon 125 bin araç garantisi verilmiş. Bu garanti nedeniyle 2018 yılında işletmeci firmaya 155 milyon lira ödenirken. 2019 yılı için bu tutar 177 milyon lira. Yaklaşık 8 milyon aracın parasını ödemek yine vatandaşa kaldı. Hani bir kuruş çıkmayacaktı? Biz teleferikte de bizi aynı neticenin beklediğini düşünüyoruz. Hem işletmeci firma, müşteri garantisi varken, neden müşteri çekmek için uğraşsın ki? Nasılsa belediyeden tıkır tıkır alacak parasını. İster müşteri olsun, ister olmasın. Müşterinin memnuniyetini bile düşünmez. Hatta memnun etmek için uğraşmaz bile. Bir kere daha ifade edelim ki, biz teleferiğe karşı değiliz, yıllık 140 bin müşteri garantisine karşıyız.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi