Mehteran Takımı gönülleri fethetti

Mehteran Takımı gönülleri fethetti

Afyonkarahisar’da mahalleri gezen mehter takımı, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uyan vatandaşlara Ramazan Ayı boyunca hem moral konseri verdi, hem de “Evde kal” çağrısı yaptı

 

Afyonkarahisar Belediyesi milli ve manevi duyguların en üst seviyeye çıktığı Ramazan Ayı’nda Mehteran Takımı’nın gösterileriyle gönülleri fetih etti.
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatı ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde Ramazan Ayı boyunca şehrin tamamına yakınında iftar sonrası mahalleleri sokak sokak, cadde cadde gezen Mehter Takımı birbirinden seçkin marşlarını Afyon-karahisarlılar için seslendirdi. Koronovirüs tedbirleri dolayısıyla evinden çıkamayan vatandaşlara moral vermek amacıyla düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü. Marşları duyan vatandaşların bazıları evlerinin balkonlarından bazıları da sokakta yanlarından geçerken mehteran ekibini alkışladı ve onlara dua etti. Bazı vatandaşlar da cep telefonuyla fotoğraf ve video çekti. Etkinlikten büyük memnuniyet duyan vatandaşlar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Baş-kan Zeybek ise, Ramazan Ayı bo-yunca bu güzel et-kinlikte görev alan tüm Mehter Takımı ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeline teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi