“KYK binaları otoparka dönüşebilir”

“KYK binaları otoparka dönüşebilir”

SP Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan 3 KYK binasının otopark olarak kullanılabileceğini açıkladı. Arslan, kötü işlere alet edildiği iddia
edilen binalar için en kısa zamanda gerekenin yapılmasını istedi

 

Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, geçtiğimiz hafta Hakkâri Çukurca’da terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet diledi.
“MAĞDURLARI
CEZALANDIRIRSANIZ KAOS BÜYÜR”
Vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayetine dikkat çeken Arslan, “Hayatının baharında gencecik bir kızımız vahşi bir cinayete kurban gitti. Bu vahşi cinayette hayatını kaybeden Pınar Gültekin’e Allah’tan rahmet diliyorum. Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kere daha vurgulamak istiyorum. Bir başka mağdur kadına da değinmek istiyorum. Hava Harp Okulu öğrencilerinin yaşadığı mağduriyet bilinmektedir. Bu öğrencilerin aileleri perişan ve dertlidir. Buldukları her fırsatta dertlerini anlatmaya çalışıyorlar. Bunlardan birisi olan Melek Çetinkaya katıldığı bir TV programında evlat acısı ile kullandığı bazı ifadeler sebebiyle, o programın akabinde hakkında tutuklama kararı veriliyor. Bu kadın bir anne acılı, dertli, yüreği yanan bir annedir. Bu acıları siz şiddetle bastırmaya kalkarsanız emin olun 15 Temmuz’un hesabını kesinlikle soramazsınız. Mağdur insanları cezalandırırsınız kaos büyür.” dedi.
“ÖĞRENCİLERİN
MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMELİ”
“Mağdur insanların bedduasını alırsanız; bunun altında kalırsınız, bu basit bir şey değil.” diyen Arslan, “Bu tutum ve davranışlarınızdan vazgeçin artık. Hem Melek Çetinkaya hem de diğer veliler adalet arıyorlar. Öğrencilerin bir darbe planladıklarını düzenlediklerini iddia etmek hakikaten ayıptır. Bu karar mutlaka gözden geçirilmelidir hem Melek Çetinkaya hakkında verilen kararın hem de hayatlarının baharındaki öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.
“TUTUKLULUK TEDBİR
DEĞİL CEZAYA DÖNÜŞTÜ”
SP olarak Ayasofya’nın ibadete açılması ile birlikte bazı konuları belirtmek istediklerini aktaran Arslan, “Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar ortada ve bütün dünyanın gündeminde. Ne yazık ki artık hukukun gücünden değil güçlünün hukukundan söz eder olduk. Bu husus acilen ele alınmalı, mağduriyetler en kısa zamanda giderilmelidir. Böyle bir şey yok diyerek gerçeklere karşı gözlerimizi kapatarak bu mesele geçiştirilemez. Söz gelimi ülkemizde artık tutukluluk bir tedbir değil, fiilen cezaya dönüşmüştür. İktidarın anlayışına zıt bir şekilde karar veren hâkimler hemen sürgüne gönderiliyor bu kabul edilemez.” ifadelerine yer verdi.
“EKONOMİ DE
SIKINTI BÜYÜK”
Ekonominin iyi gitmediğini ifade eden Arslan, “Ekonomi de her geçen gün evvelkini aratır hale geldi. Rakamlarla oynamak kimseyi kurtarmaz, milletimiz bizzat sıkıntıyı yaşıyor. İşsizlik; 3 milyon 775 bin kişi olmuş gibi gösteriliyor ama bu rakamların azından 7-8 milyon civarında olduğu biliniyor. Açlık Sınırı; 2 bin 431 TL Yoksulluk Sınırı; 7 bin 919 TL’dir. Geçen yıl; 2 milyon 500 bin kişi bireysel kredi borcunu, 2 milyon 700 bin kişi de kredi kartı borcunu ödeyemedi. Tüketici kredisi ve kredi kartı borcu 583.6 milyar liraydı. 2019’da İcra dosyası sayısı 20 milyonu aştı. Bu rakamlar sıkıntını ne kadar büyük olduğunu göstermektedir.” dedi.
“KULLANILMAYAN KYK
BİNALARINI OTOPARK YAPIN”
Afyonkarahisar’da üç adet eski Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) binası olduğunu, bu binaların depreme dayanıksızlığı nedeniyle boşaltıldığını belirten Arslan, “Buralar depreme karşı dayanıksız diyerek boşaltılmıştır. Şimdi bu binalar kötü amaçlar için kullanılmaktadır. Gerekli prosedür yerine getirilerek buralar otopark haline getirilebilirse emin olun trafik yoğunluğunda bir azalma olacaktır. Yaygın olarak 50-60 araçlık park yerlerine ihtiyacımız olduğunu daha önce dile getirmiştik. Bu imkân değerlendirilmelidir. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan bu binaların yerine afakî kiralar ödenerek yurtlar kiralanmaktadır. Öyle ki bir yıllık kira ücretine binanın tamamı yapılabilir. Yazıktır, günahtır. Binaları ya otopark olarak kullanın, ya yeni yurt binası yaparak AFSÜ öğrencilerine verin, hiçbir şey yapamıyorsanız yıkın. Hiç değilse kötü işlere alet edilmesinler. Komşular da esnafta huzursuz olmasınlar.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi