Himmet Kasal
Himmet  Kasal
H.kasal@kocatepegazetesi.com
KURDOĞLU’NA!
  • 0
  • 123
  • 24 Temmuz 2020 Cuma
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Yarım asrı aşkın zamandan beri devam edegelen, Afyonumuzun siyaset, kültür, ekonomi ve sanatına millî ve yerli çözüm önerileri sunan ve bunların takipçisi olan dünkü, bugünkü ve yarınki Kurdoğlu’na Afyonlu ne kadar müteşekkir olsa yavan kalır. Teşekkürler Kurdoğlu’na…
– Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar dediğimiz bu şehrin Konya-İzmir-İstanbul-Antalya girişlerine kalıcı Dev Türk Bayrakları asılmasını öneriyor ve bu önerinin Kurdoğlu’nun teklifi ile gündeme gelebileceğini umuyoruz.
– Zafer Haftası kutlamalarının her yıl daha geniş katılımlı olmasını her fırsatta dile getirdiğinizi biliyoruz. Bu seneki kutlamalara Afyonumuzun yetiştirdiği değerli yazar, düşünür, bir zamanların efsane gençlik lideri Aykut Edibali’nin de davet edilmesinin de gündeme getirilmesini yine Kurdoğlu’ndan bekliyoruz. Çünkü Kurdoğlu teklif eder, genellikle de sonuç alır.
– Yine Kurdoğlu’ndan bir beklentimiz de şu olacaktır:
Zafer Meydanı ne güzel yapıldı gerçi biraz yeşillik fakiri ama zamanla bir şeyler düşünülebilir. Bu meydana adını veren Zafer Müzesi tam bir garabet! Müze değil garabet olan; içerisindeki moloz yığınları yılan hikayesine dönen tamir-tadilat-restorasyon çalışmaları… Afyonumuzun vitrini durumundaki bu keşmekeşlik gelen geçen bütün hemşehrilerimizi üzdüğü gibi misafirlerimize de çok menfi tesirler bırakıyor. Kanunlar, yönetmelikler uygulanmak için yapılır. Ecdadın bir-iki senede yaptığını biz beş senede restore edemiyorsak vay halimiz!
Ayrıca üst katı müze olarak devam etsin ama alt kattaki moloz yığınları temizlenerek buraları daimi yerel ürünler sergi veya satış yeri olarak hizmete açılamaz mı? diye sormadan edemiyoruz. Bunun cevabına göre Afyonumuzun vitrini daha çabuk temizlenip hizmete girebilir.
Sayın Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya’nın göstereceği duyarlılığa sayın Gültekin Uysal, Sayın Burcu Köksal ve Sayın Taytak’ın da destek vereceğine inanıyoruz.
İktidarıyla, muhalefetiyle, Milletiyle, himmetiyle, Kurdoğlu’suyla millî ve yerli meselelerde yekvücut olacağımıza inancım tamdır.
Allah, yol gösterenlere de yol yapanlara da daima yardım eder.
Kurdoğlu’na da ikinci yarım asır da büyük görevler düşeceğe benziyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM