“Karahisar Kalesi’ndeki Türk Bayrağı’nın yanına İYİ Parti bayrağını asacağız”

“Karahisar Kalesi’ndeki Türk Bayrağı’nın yanına İYİ Parti bayrağını asacağız”

İYİ Parti’nin kuruluşun 3’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunu belirterek, “Allah’ın izniyle ilk seçimlerde Afyonkarahisar Kalesi’ndeki Türk Bayrağı’nın yanına İYİ Parti bayrağını asacağız” dedi

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından partinin kuruluşunun 3’üncü yıl dönümü nedeniyle Kocatepe Parkı Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende genel merkez programı nedeniyle İzmir’de bulunan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun teşekkür mesajı okundu.
“TÜRKİYE’NİN UMUDU İYİ PARTİ’DİR”
Daha sonra konuşan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, İYİ Parti’nin 25 Ekim 2017 yılında kurulduğunu hatırlatarak, “Güzel günler gelecek. Hep birlikte İyi günler göreceğiz. Artık meydan boş değil, dürüst siyaset var. Artık İYİ Parti var. Türkiye’nin umudu İYİ Parti’dir. Allah’ın izniyle ilk seçimlerde Afyonkarahisar kalesine Türk Bayrağı’nın yanına İYİ Parti bayrağını asacağız. Bugün ad günümüz, nice günlere beraber erişeceğiz.” dedi.
“İYİ PARTİ CESURLAR HAKETİDİR”
İl Başkanı adına konuşan İl Sekreteri Tevfik Sarı ise, “Büyük Türk milletinin çağrısı ve teveccühü ile kurulan İYİ Parti olarak bugün 3’üncü yaşımızı kutluyoruz. Bu onurlu ve cesur yolculuğun 3’üncü yılında cumhuriyetimizin banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda cesur yürekli iyilerle buluşmanın onur şeref ve mutluluğunu yaşıyoruz. İYİ Parti Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapısını korumak, millet olarak muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkmak, sevgi ve saygı dilini hakim kılmak, güçlendirilmiş parlamenter sistemi tesis etmek, kuvvetler ayrılığını tekrar kurmak, bireyler arasında fırsat eşitliğini sağlamak, inanç, ifade ve basın özgürlüğünü bağımsız ve tarafsız adil yargıyı tesis etmek, yolsuzluk ve yoksullukla tam ve etkin mücadele etmek, ülkemize yönelik her türlü iç ve dış tehdit unsurları ve tüm terör odakları ve örgütleriyle amasız fakatsız mücadele etmek amaçlarıyla ve ‘İyi Bir Türkiye’ ideali ile 25 Ekim 2017’de 200 cesur yürekli kurucu ile yola çıkmış ‘Cesurlar Hareketi’dir. İYİ Parti aynı zamanda ‘İyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak’ ilahi düsturu doğrultusunda ömürleri boyunca insanlara iyiliği, ahlâkı ve erdemi öğreten ve kendileri de iyilik peşinde koşan Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaşi Veli, Yunus Emre gibi erenlerin yolunu takip eden iyilik hareketidir.” ifadelerini kullandı.
“HER TÜRLÜ ZULÜM, HAKSIZLIK VE
ADALETSİZLİKLE KARŞILAŞTIK”
İl Sekreteri Sarı konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:
“Çok genç bir partiyiz. Yolumuz uzun ve çetin. Ama unutulmamalıdır ki, ‘Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz’ 3 yıl önce bugün partimiz kurulurken her türlü baskı, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikle karşılaşmış; Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde 200 cesur yürekli yiğit kurucu ile bütün bu çetin engelleri aşarak Türk siyasetinin içindeki yerini almıştır. Genel başkanımızın ifadesiyle ‘İyi bir Türkiye için varız ve iyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz’ diyerek çıktığımız bu kutlu yolda Yüce Türk Milleti bizi bağrına basmış; her türden çıkarılan engellere ve iftiralara rağmen yapılan seçimlerde bizi umudun, cesaretin ve kararlılığın simgesi haline getirmiştir. 3’üncü yılda sloganımız ‘Millet bizi çağrıyor’ olarak belirlendi. Milletimiz bizi çağırdığında ‘Emir baş göz üstüne’ deyip iyilik güneşinin aydınlığında 83 milyonla kucaklaşmak ve bu aziz millete canımızla, kanımızla hizmete koşmak boynumuzun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 3’üncü kuruluş yılını kutluyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.”
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi