“Kahraman  ordumuzun yanındayız”

“Kahraman ordumuzun yanındayız”

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı ile AKÜ Rektörlüğü’ne ziyarette bulundular. Rektör Karakaş’a “hayırlı olsun” dileklerini ileten ABYD yöneticileri, Komutan Tuğgeneral Osman Alp’e “İçerisinde bulunduğumuz bu tarihi günlerde tüm Afyonkarahisarlılar kahraman ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajını ilettiler

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ile yönetim kurulu üyeleri H. Hakkı Özsoy, Canser Kuzu ve M. Emin Güzbey geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevini Tuğgeneral Özdemir Şan’dan devralan Tuğgeneral Osman Alp’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular. Kahraman Türk Ordusu’nun Suriye’nin kuzeyinde yeni bir operasyona hazırlandığı bu tarihi günde gerçekleşen ziyarette Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz adına Ordumuza desteklerini ifade eden ABYD Yöneticileri, “Tüm varlığımızla kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız.” dediler.
“AFYONKARAHİSAR HALKI MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDA”
Dernek çalışmaları hakkında İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alp’e bilgiler veren ABYD Başkanı Sezer Küçükkurt, “Hepsinden önemlisi içerisinde bulunduğumuz tarihi günlere rastlayan ziyaretimiz vesilesiyle siz değerli komutanımızın şahsında tüm Türk Silahlı Kuvvetler mensuplarımıza desteklerimizi bildirmek isteriz. Afyonkarahisar’daki tüm basın mensupları ile birlikte biliyoruz ki tüm hemşehrilerimiz, arefesinde bulunduğumuz sınır ötesi operasyon için tek vücut halindedir. Tüm Afyonkarahisar halkı kahraman Mehmetçiğimizin yanındadır.” dedi.
“TÜRK ORDUSU’NUN HER BİR FERDİ MEHMETÇİK SIFATINI TAŞIMAKTADIR”
Türk Ordusu’nun Türk Milleti’nin bağrından yetişen Mehmetçiklerden oluştuğunu belirten İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp ise, “Sizlerin göstermiş olduğu bu hassasiyete bizler de minnettarız. Türk Ordusu’nun her bir ferdi Mehmetçik sıfatını taşımaktadır. Bu bizler için büyük bir onurdur. Yüce Milletimizin maddi ve manevi desteğini her daim Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında hissetmek elbette ki bizlere ayrı bir kuvvet vermektedir. Desteğiniz ve anlamlı ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“AFYONKARAHİSAR’DA GÖREV YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM”
Kendisinin de Ankara’nın köyünden yetişen, bu milletin imkanları ile bulunduğu mevkiye ulaşan sıradan bir Anadolu insanı olduğunu belirten Tuğgeneral Alp, “41 yıldır taşıdığım bu şerefli üniformamın bize devletimizin ve milletimizin emaneti olduğunun bilinci içerisindeyiz. Görev anlayışım içerisinde mesai mefhumu olmadığı gibi, protokol görevleri haricinde halkımızın direk içerisinde olmaktan büyük keyif almaktayım. Afyonkarahisar’da görev yapmaktan da ayrıca gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.
“AKÜ-BASIN DAYANIŞMASI DEVAM EDECEK
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği yönetim kurulu üyeleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı da ziyaret etti.
Hem Rektörlük görevine gelişi, hem de göreve gelişinin ardından geçirdiği ciddi ameliyattan dolayı bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten ABYD Başkanı Sezer Küçükurt, “Değerli hocamız son derece ciddi sağlık problemini Afyonkarahisar’ın imkanları ile geçirmiş, AFSÜ’de geçirdiği by-pass ameliyatı sonrası görevine dönmüştür. Kendisine hem başarılar diliyor hem de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Rektör Karakaş da Afyonkarahisar basını ile AKÜ’nün geçmişten bu yana omuz omuza çalıştığını belirterek, önümüzdeki günlerde de bu anlayışın sürdürüleceğini bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi