Jandarma bir haftada 116 yolcu otobüsünü denetledi

Jandarma bir haftada 116 yolcu otobüsünü denetledi

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından şehirler arası yolcu otobüslerine yönelik yol kontrollerinde kış lastiği denetimi başta olmak üzere otobüs şoförlerinin hız ve çalışma-dinlenme süreleri ile sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları denetlendi

 

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerin karışabileceği trafik kazalarını önlemek, vatandaşların daha güvenli ve huzurlu bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla denetim yapıldı. Ekipler İl genelinde jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan devlet ve il yollarında kış lastiği denetimi başta olmak üzere otobüs şoförlerinin hız ve çalışma-dinlenme süreleri ile sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanıp, kullanmadıklarını denetledi.
2 BİN 348 ŞOFÖR VE YOLCUYA EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI YAPILDI
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan yol kontrollerinde son bir hafta içerisinde şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan 116 otobüsün kış lastiği, takoğraf kontrolü, 2 bin 348 şoför ve yolcunun emniyet kemeri kontrolü yapıldı. Denetimler sırasında durdurularak kontrol edilen şehirlerarası yolcu taşıyan otobüs şoförlerine kış lastiğinin önemi, hız kuralları, çalışma ve dinlenme saatleri ile şoför ve yolculara emniyet kemeri kullanmanın önemi konularında kısa bilgilendirme yapılarak çay ikramında bulunuldu.
İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Güvenlik görevlilerimizce vatandaşlarımızın can ve mal kaybı ile sonuçlanan trafik kazalarını önlemeye yönelik olarak şehirlerarası yolcu taşıyan araçların denetimlerine aralıksız olarak devam edilecektir.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi