“İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir”

“İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir”

Afyonkarahisar’da Cuma namazı çıkışı bir grup sivil toplum kuruluşu üyesi İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü saldırlara tepki göstererek şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı

İmaret Camiisi’ndeki Cuma namazı çıkışı, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Afyonkarahisar İl Temsilciliği öncülüğünde kentte faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinin destek vermesiyle İsrail’in saldırılarının sürdüğü Gazze’de şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Cenaze namazının ardından AGD Afyonkarahisar İl Temsilcisi Muharrem Coşkun, grup adına yaptığı açıklamada, siyonist düşüncenin eseri olan İsrail’in bir kötülük şebekesi olduğunu söyleyerek, “İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir” dedi.
“HİÇBİR IRKI HOR GÖRMÜYORUZ”
Hiçbir ırkı hor görmediklerini kaydeden Başkan Coşkun, “Dünya farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 7 milyar 800 milyon insana ev sahipliği yapıyor. Biz hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğuna inanmıyoruz. Yine biz hiçbir topluluğu renginden, ırkından ya da dilinden ötürü de hor görmüyoruz. Hangi renkten, ırktan ya da dilden olursa olsun bütün insanların Hazreti Adem(AS)’ın torunları olduğuna inanıyoruz. Yine biz, Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden de insanların en hayırlıları olarak da insanlara faydalı olanları kabul ediyoruz. Hiç kimse, renginden, ırkından ya da dilinden ötürü iyi ya da kötü bir insan değildir. İnsanları iyi ya da kötü yapan tutum ve davranışlardır. Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez.” dedi.
“İSRAİL, SİYONİST DÜŞÜNCENİN ESERİ OLAN KÖTÜLÜK ŞEBEKESİDİR”
İsrail’in kötülük şebekesi olduğunu söyleyen Başkan Coşkun, “Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler. İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir. Ve işte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir. İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir.ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır.” ifadesine yer verdi.
“İSRAİL 30 KADAR KARDEŞİMİZİ BOMBARDIMANLA ŞEHİT ETMİŞTİR”
İsrail’in saldırılara devam ettiğini vurgulayan Başkan Coşkun, “Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırı da Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır. Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 200 yakın kardeşimiz de yaralanmıştır. Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır. İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır. İsrail ne sivil toplum kuruluşların basın açıklamalarından, ne de hükümetlerin kınamalarından rahatsız olmaktadır. Müslüman halkın ‘Kahrolsun İsrail’ demesi de İsrail’i kahretmemektedir. İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır. Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir.İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz.Tüm İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet ediyoruz.Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir. Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık. Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi