“İlimizde virüs tedbir ve  denetimleri yetersiz”

“İlimizde virüs tedbir ve denetimleri yetersiz”

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, Afyonkarahisar’da virüs salgınına karşı sosyal mesafe, maske, hava filtresi, eldiven takma, kapalı alanlarda durma konularında emir ve yasaklara uyulmadığını belirtti. İnkaya, “Gevşek tükürüğün sakala zararı vardır. Böyle günlerde halk sağlığı için emir ve yasaklar kısa ve net olmalıdır. İlimizde bu denetimler yetersiz” dedi

 

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, her hafta Salı günü düzenli olarak yaptığı basın açıklamasında salgın tedbirlerini değerlendirdi.
“İNSAN CANI
BU KADAR UCUZ MU?”
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, vatanın, bayrağın, milletin korunup kollanması için canını vermekten çekinmeyen polislerin Polis Haftasını kutladı. İnkaya, “Bu ne önemsemezlik, anlamak mümkün değil. Afyonkarahisar’a başka illerden gelen vatandaşlarımız ikametgâhlarında 14 gün gözlem altına alınacak. Uymazlarsa üç bin 150 TL para cezası uygulanacak. Bu ne önemsemezlik, Sayın Hıfzıssıhha Kurulu? Hasta bir insanın 16 kişiyi hasta ettiği ülkemizde, ikametinde durmayıp, emir ve yasakları çiğneyen birisini üç bin 150 TL karşılığında salıverecek misiniz? İlimize il dışından gelen ve 14 gün kuralına uymayan bir vatandaş ilk ihlalinde zor kullanılarak ikametine götürülmeli ve para cezası daha fazla olmalı. İnsan canı bu kadar mı ucuz?” diye sordu.
“AFYON’DA DENETİMLER YETERSİZ”
Afyonkarahisar’da sosyal mesafe, maske hava filtresi, eldiven takma, kapalı alanlarda durma, konularında emir ve yasaklara uyulmadığını gözlemini aktaran İnkaya, “Vatandaşa bazı görsel basın aracılığıyla bulaşıcı hastalık konusunda yanlış bilgiler aktarılmaktadır. Vatandaşta ne yapacağını, nasıl davranacağını bilememektedir. Gevşek tükürüğün sakala zararı vardır. Böyle günlerde halk sağlığı için emir ve yasaklar kısa ve net olmalıdır. Maske takılacak. Sosyal mesafe korunacak. Toplu yerlere gidilmeyecek v.b gibi. Verilen emirler polis, jandarma, zabıta ilgili kurum ve kuruluşlar marifetiyle denetlenmelidir. İlimizde bu denetimler yetersiz.” ifadelerini kullandı.
“FIRSATÇILARI
ŞİDDETLE KINANIYORUZ”
Bulaşıcı hastalıklı günler iyi yönetilmediğini ileri süren İnkaya, “Olmuyor Beyler olmuyor. Halkın bir bölümünde vurdumduymazlık var. Bakkal, market gibi yerlere girişlerde içeride olması gereken insan sayısına uyulmuyor. Böyle mücadele olmaz. Bu hastalık çıkalı hep söyledim. Küçük esnaf ve gündelikçiler çok zor durumda. Esnafa, sadece kredi vererek dertlerine çare bulunmaz. Hastalıkla zorunlu olarak yüz yüze gelen sağlık çalışanları ve bazı iş kolu mensuplarına özel düzenlenmiş oteller tahsis edilmeli. Buralarda zorunlu ikametleri sağlanmalı. Hastalık sağlıkçılar arasında yayılırsa, doktor, sağlıkçı bulmakta kolay değildir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in özellikle söylediği gibi, ‘Buğday silolarımız dolu mu?’ Acil olarak ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza nakdi yardımlar yapılmalı. Ayrıca bu zor günleri fırsata çevirmeye çalışan aç gözlü fırsatçıları da şiddetle kınıyoruz. Vatandaşın maddi manevi sıkıntılı günlerinde bazı işverenlerin, işçilerini işten çıkarmayacağı güvencesi verdiklerini de saygıyla izliyoruz. Bu iş insanlarını yürekten alkışlarız. Bu günler de geçecek, mutlu günlerde birlikte olmak umuduyla sağlıklar dilerim.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi