Himmet Kasal
Himmet  Kasal
H.kasal@kocatepegazetesi.com
İDLİP SINAV SONUÇLARI, KÜFÜR TEK MİLLETTİR!
  • 0
  • 24
  • 20 Mart 2020 Cuma
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Suriye adıyla anılan ve yaklaşık 100 yıl öncesinde bizden koparılan secde edilmiş topraklar tam bir kargaşa içinde. Arap Baharı kandırmacasıyla emperyalistlerin emellerine ulaşmak için arena haline getirdikleri savaş alanı.
IŞID-DEAŞ-YPG-PYG gibi taşeron örgütleri küresel güçler kendileri kurdukları vekalet savaşları sonrasında güya işi bitenleri yok etmeyi de kendileri üslendiler.
Özellikle de Süleyman ŞAH Türbesinin Suriye içlerinde sınırımız yakınına gerilemesinden itibaren Türkiyemize telafisi imkansız zararlar açıldığı aşikardır.
3-4 milyonu bulan sığınmacılar bir dert; ABD’nin kurduğu DEAŞ bir dert yine ABD’nin diğer taşeronu YPG-PYD ayrı bir dert; Rusya’nın korumasındaki Rejim kuyruklu dert, velhasıl Suriye dertlerin karargah merkezi halindedir.
Bizden koparılmış bu topraklara bizden tekrar toprak kopararak İsrail uydusu çıbanbaşı bir KÜRDİSTAN kurdurulmak istendiğinde normal olarak Türk milletinin kıyama kalkmasından tabii ne olabilir? Bu hain oyunları bozma ve Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı, Barış Kalkanı harekatlarını başarıyla icra etmiştir.
Sınırlarımız emniyeti için yapılan Barış Pınarı Harekatı, umulmadık bir başarıya yaklaşırken küresel güçler 120-150 saat içinde bölgeyi teröristleri temizleyeceğiz diyerek hızımızı kesmişler ama sözlerinde durmamışlardır.
Şubat ayı içerisinde verdiğimiz 55 şehit bunun en büyük delilidir.
Yine Bahar Kalkanı harekatında da TSK’nın yerli ve milli silahlarla başarı sağlaması bölgedeki emperyalistleri rahatsız etmiştir. Devlet başkanımızın “omuz üzerinde baş bırakmayız” çıkışı Rusya’da Putin tarafından engellenmiştir.
*
Suriye Rejim güçlerinin Rusya’dan habersiz adım atmaları mümkün değilken ASTANA ve Soçi mutabakatları gereği İdlip’te bulunan askerlerimize, sözde rejim güçlerince saldırı düzenlendi. Şehitlerimizin ardından özür dileyecekleri yerde yavuz hırsız misali TÜRKİYE’yi suçlamaya yeltenen Rus Dışişleri bakanı Lavrov densizliklerine bir yenisini ekledi.
İDLİP’te ABD ve RUSYA’nın Oyununa Gelmemeliyiz
ABD ise şehitlerimizin acısını paylaştığını söyleyip; Türkiye’nin yanındayız demektedir. YPG-PYD-PKK’ya 200 milyon dolar bütçe ayırıp binlerce TIR silah ve mühimmat gönderen ABD’dir. Bununla yetinmeyip sınır güvenlik harekatımız Barış Pınarı’nı ekonominizi çökertiriz diye sabote etmiştir. Şimdi “yanınızdayız”, açıklaması samimiyetten uzaktır. ABD bizi İdlip’te Rus ve rejim güçleriyle mücadeleye teşvik ederken Suriye’de kurmaya çalıştığı YPG-PKK destekli KÜRT devleti çalışmasını gizlemeye mi çalışılmaktadır?
ABD-RUSYA-FRANSA diğer AB koalisyon güçleri Suriye’de yer alacak ama Türkiye hiçbir şekilde kendini müdafa etmeyecek. İşte küfrün tek millet olduğunun göstergesi.
Rahmetle andığımız Mehmet Akif’in iki satırı onlara en güzel cevabı veriyor;
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
* Bayrak 1312. Panorama sfy: 3

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM