“Harita İş Günleri” sona erdi

“Harita İş Günleri” sona erdi

"Harita İş Günleri" sona erdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrenci kulüplerinden Harita Kulübü tarafından 9-10 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenen “Harita İş Günleri” sona erdi. Ahmet Necdet Sezer Kampusü Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Türkiye’de haritacılık sektörünün ileri gelen yazılım, donanım ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaları AKÜ Harita Bölümü öğrencileriyle biraraya geldi

“Gelişmeler yakından takip edilmeli”
“Harita İş Günleri”, Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen açılış töreni ile başladı. Etkinliğin açılış törenine AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren ve AKÜ Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Saffet Erdoğan’ın yanı sıra AKÜ öğretim elemanları, öğrencileri ve Türkiye’deki farklı üniversitelerin Harita Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile sektör temsilcileri katıldı. Etkinliğin açılış konuşmalarını yapan AKÜ Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Saffet Erdoğan, “Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri; nüfusları, sahip oldukları doğal kaynaklar gibi değerlerden çok, bilimsel düşünceyi ve bilimsel yöntemleri kullanmayı bir yaşam biçimi haline getirmeleri ve ileri teknolojiyi üretmeleri ile doğru orantılıdır. Ekonomik gelişim hızı eğitim kalitesindeki yükseliş ile ivme kazanmaktadır. Ayrıca eğitim, ülke sorunlarının farkında olan ve bunlara sahip çıkan insan profilini ön plana çıkartmaktadır. Bilgiye egemen olabilmenin temel kuralı ise, dünyadaki gelişmelerin yakından takip edilerek yeni açılımların izlenmesi, bunların araştırma ve eğitime entegre edilmesidir. Böylece, bilim ve teknoloji üretiminde sıçrama yapılabilecektir. Bu bağlamda öğrencilerimizin, mesleki bilgi ve görgülerinin arttırılması amacıyla yapılan “Harita İş Günleri” mesleğimizi daha iyi tanıma adına önemli bir fırsattır. “Harita İş Günleri”nde harita, CBS, gayrimenkul değerleme, fotogrametri, GPS ve yazılım alanında geniş bir yelpazede kurgulanan konulardaki yenilikler ele alınacak ve Türkiye’de söz sahibi kuruluşların destek verdiği HİG Fuarı ile katılımcılar firma temsilcileriyle birebir görüşebilme ve en yeni teknolojiler ile tanışma fırsatı yakalayacaklardır. Yapılacak etkinliklerin, meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize faydalı olmasını diliyorum. Bu etkinliğin gerçekleşmesi için gayret gösteren Sayın Sencer Girgin ve Mustafa Yalçın’ın yanı sıra maddi ve bilgi olarak katkıda bulunan kurum, kuruluş ve sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.
AKÜ Harita Kulübü Başkanı Ali Gürbüz ise Harita Kulübünün faaliyetleri ve işleyişiyle ilgili bilgi verdiği konuşmasında, “Harita İş Günleri”nin düzenlenmesinde katkı ve desteklerini esirgemeyen AKÜ yönetimine, Harita Mühendisliği Bölümüne ve Sayın Sencer Girgin’e teşekkür etti.Etkinliğin ilk gün programı kapsamında Graftek A. Ş. Genel Müdürü Ömer Alporal, Başar Bilgisayar Sistemleri şirketi Genel Müdürü Alim Küçük Pehlivan, Vadi Kurumsal Bilgi Sistemleri şirketi yetkilisi Olgay Sanaç ve Emi Harita Bilgi İşlem, İnşaat ve Taşımacılık şirketi koordinatörü Hacı Aslan tarafından sunumlar yapıldı. İkinci gün ise Ölçek Mühendislik şirketi ortaklarından Hamit Onur Soysal ve Eva Gayrimenkul Değerlendirme Danışmanlık A. Ş. Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı’nın sunumlarıyla devam eden etkinlik, haberita.com internet sitesinin koordinatörü Sencer Girgin’in konuşmasının ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi