Görgöz: Üç hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmalı

Görgöz: Üç hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmalı

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs mücadelesinde hep birlikte doğru
yönde hareket edilmesi halinde, kısa sürede virüs belasının üstesinden gelineceğini
belirtti. Görgöz, “Tüm yurttaşlara en az üç hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmalıdır. Aksi halde kayıplarımız da her yönüyle çok daha büyük olabilir” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüsle (Covid-19) yürütülen mücadele ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Korona virüsle ilgili olarak önce kahvehaneler, kafeler, gece kulüpleri, barlar, müzikli restaurantlar kapatıldığını belirten Görgöz, “Sonra tüm lokantalar sadece paket servisi verecek dediler. Servis yapılmayacak. Onlarda büyük ihtimalle kapatacaklar. Şimdi 65 yaş ve üzeri insanlarımız için sokağa çıkma yasağı getirildi. Çıkmayacaklar. Bu önlemler alınmalı ancak yeterli değil. Zaman hızla geçiyor ama maalesef aleyhimize geçiyor. Çözüm için sağlık dışındaki tüm kamu ve özel iş yerleri, işletmeler en az üç hafta süreyle kapatılması gerekmektedir. Tüm yurttaşlara en az üç hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmalıdır. Devletin tüm olanakları, yurttaşların, çalışanların ve geçici kapanacak olan işletmelerin lehine olacak şekilde harcanmalı, kullanılmalıdır. Tüm bunlar Çin’de yapılmış, başarılı olunmuş ve sonuç alınmıştır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi