Girne Koleji yeni eğitim yılında faaliyete başlıyor

Girne Koleji yeni eğitim yılında faaliyete başlıyor

2020-2021 öğretim yılında Afyonkarahisar’da faaliyete geçecek olan Girne Koleji Afyon Kampüsü 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak bursluluk sınavı ile kapılarını Afyonkarahisar halkı ve öğrencilerine açacak

 

Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, “1985 yılında Kıbrıs’ın ilk, Türkiye’nin ikinci özel üniversitesi olarak faaliyete geçen, Amerika ve Avrupa ülkeleri dahil 27 ülkede akredite olmuş, Amerika, İngiltere, Hon Kong, Sri Lanka ve Moldovya ile birlikte 7 ayrı ülkede kampüsleri olan, 135 ülkeden 20000 öğrencinin öğrenim gördüğü Girne Amerikan Üniversitesi’ne bağlı Girne Kolejleri, 2020-2021 öğretim yılından itibaren, Girne Koleji Afyon Kampüsü olarak İstanbul, Ankara ile eş zamanlı olarak Afyonkaraisar’da da hizmet vermeye başlayacaktır.” denildi.
BURSLULUK SINAVLARI 22-23 ŞUBAT’TA
22-23 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak bursluluk sınavı ile kapılarını Afyonkarahisar halkı ve öğrencilerine açacak olan Girne Koleji Afyon Kampüsü’nün, gerek bursluluk sınavına yapılan yoğun başvurular, gerekse şimdiden beklentilerin çok üzerinde gerçekleşen ön kayıt talepleri ile Afyonkarahisar da yoğun bir ilgi merkezi haline geldiği belirtilen açıklamada, “Türkiye’de ilk kez, uluslararası bir üniversitenin bünyesinde açılan, bütün öğretmenlik lisans alanlarının yer aldığı uluslararası düzeyde bir eğitim fakültesine bağlı çalışacak olan Girne Koleji Afyon Kampüsü, 35 yıllık üniversite ve Girne Amerikan Koleji’nin 23 yıllık deneyimi ile Afyonkarahisar’ın geleceği olan çocuklarına dünyanın kapılarını açmayı hedeflemektedir. Anaokulundan itibaren, native öğretmenlerle aktif olarak desteklenecek olan yoğun İngilizce eğitimi, üst düzey İngilizce dili hakimiyeti ve global yetkinlik konusunda, Girne Koleji’nin yabancı dil hedefli okulculuk anlayışının, en temel göstergesidir. En az iki dil yetkinliği, Girne Kolej’lerinin kuruluş felsefedir.” denildi.
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:
“GAÜSEM (Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi) & GAÜ Eğitim Fakültesi, Türkiye’de faaliyet gösteren bütün Girne Koleji öğretmen ve çalışanlarının, üst düzey ve sürekli eğitimler ile geliştirilmesi, uluslararası düzeyde eğitim standartlarının sağlanması amacı ile eğitim ve gelişim süreçlerini aksatmaksızın sürdürecektir. Girne Kolejlerinin eğitim yönü hep dünya olacaktır. Global kimlik, etkili iletişim, bütünsel tasarım ve yaratıcı bakış açısıyla, dünyanın beklentilerine göre dizayn edilen Girne Kolej’leri “dünya kimliğinde mezuniyet” garantisi vermektedir. Dünya kimliği ile şekillenen başarının merkezinde, güvenilir, duyarlı ve özverili öğretmenlerimiz, sürekli gelişime açık profilleri ile, Girne Koleji öğrencileri ile bir araya gelmek için sabırsızlanmaktadır. Halen devam eden bursluluk sınav başvuruları, yoğun talepten dolayı özellikle bazı seanslarda yer kalmamasına sebep olmakla birlikte, halen Girne Koleji’nin www.girnekkoleji.k12.tradresi üzerinden devam etmektedir. Girne Koleji, dünyanın kapılarını öğrencilerine sonuna kadar açarak, uluslararası düzeyde yabancı dil eğitimi ve global kimlikle mezuniyet fırsatını, 2020-2021 öğretim yılından itibaren Afyonkarahisar da başlatacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi