“FETÖ’cü hakim ve savcıların hangi bakanlar döneminde alındıkları ortada”

“FETÖ’cü hakim ve savcıların hangi bakanlar döneminde alındıkları ortada”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, FETÖ’cü hakim ve savcıların AK Parti döneminde mesleğe kabul edildiklerine ve bazı davalarda bu hakimlerin görev aldıklarına ilişkin iddialara cevap vererek, en fanatik FETÖ’cü hakim ve savcıların hangi bakanlar döneminde mesleğe kabul edildiğinin gayet açık olduğunu söyledi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, FETÖ’cü hakim ve savcıların Adalet Bakanlığı’na nasıl girdiklerine ilişkin açıklamada bulundu.
“EN FANATİK FETÖCÜ HAKİM VE SAVCILARI MESLEĞE ALANLAR ORTADA”
FETÖ’cü hakim ve savcıların AK Parti döneminde mesleğe kabul edildiklerine ve bazı davalarda bu hakimlerin görev aldıklarına ilişkin iddialara bilgiler ışığında açıklama getiren Milletvekili Özkaya, “AK Parti döneminde mesleğe alınan ilk hakim ve savcıların sicil numarası 94870 ve sonrasıdır. Dolayısıyla Ergenekon-Poyrazköy-Balyoz davalarında bu sicilde görev yapan (kıdemi nedeniyle) sınırlı sayıda hakim savcı olmuştur.” dedi.
“YERLİ VE MİLLİ AİLELERİN BİR KISMININ ÇOCUKLARI FETÖ OKULLARINA GİTTİ”
28 Şubat döneminde, İmam-Hatiplerin kat sayı nedeniyle kasten önünün kapatıldığını belirten Özkaya, “Bu nedenle yerli ve milli ailelerinin önemli bir kısmının çocukları FETÖ okullarına gitti. İHL düşmanlığıyla olaya yaklaşanlar bilerek veya bilmeyerek FETÖ’cüleri hakim-savcı kaymakam, kamu görevlisi yaptı. AK Parti iktidara geldiğinde ise KPSS’den yüksek puan alan kişilerin önemli bir kısmı FETÖ’nün okullarında eğitim almış kişilerdi. Ayrıca bu hainlerin soru çalması (sonradan ortaya çıktı) nedeniyle de kamuya daha fazla sirayet ettiği anlaşılmıştır.” ifadelerini kullandı.
İSTATİSTİK BİLGİLERİ PAYLAŞTI
İhraç edilen hakim ve savcılarla ilgili bazı istatistiki bilgilerde paylaşan Özkaya, “İhraç edilen 3937 hakim-savcıdan; eski Adalet Bakanı M. Seyfi Oktay’ın mesleğe aldığı 1559 hakim-savcıdan 192’si yüzde 13, eski Adalet Bakanı Mehmet Moğultay’ın aldığı 963 hakim-savcıdan da 142’si yüzde 15’i ve
eski Adalet Bakanı H. Sami Türk’ün aldığı 549 hakim-savcıdan da 206’sı yüzde 38’i olmak üzere yani bu üç bakan döneminde mesleğe kabul edilen toplam 3071 hakim ve savcıdan 540’ı FETÖ’den ihraç edilmiştir.” diye konuştu.
“KİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTIKLARI GÖRÜLÜYOR”
Bu durumun kişiler bakımından incelenmesi durumunda da en fanatik FETÖ’cü hakim ve savcıların hangi bakanlar döneminde mesleğe kabul edildiğinin gayet açık olduğunu ifade eden Özkaya, FETÖ’nün yapılanmasıyla ilgili AK Parti’nin eleştirilebileceğini ancak bu örgütün başta CHP olmak üzere her parti döneminde gizli gizli devlete sızdığının anlaşıldığını hatta asıl FETÖ’cülerin kimlerle işbirliği yaptığının görüldüğünü söyledi.
“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE BAĞI OLAN KAMU GÖREVLİLERİNDEN KURTULMAK DURUMUNDAYIZ”
Milletvekili Özkaya, “Bu süreci itina ile yönetmek ve doğruyu yanlıştan ayırarak bu kişileri adaletle kamudan tasfiye etmek hepimizin görevidir. İhanet, ticaret ve ibadet ayırımını bihakkın yerine getirmek, adaletle sonuç alıcı çalışmalar yapmak, terör örgütleriyle bağı olan kamu görevlilerinden kurtulmak durumundayız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi