Evde eğitim süreci  30 Nisan’a kadar devam edecek

Evde eğitim süreci 30 Nisan’a kadar devam edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “30 Nisan’a kadar okullarımızın tatil olması, uzaktan
eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu” dedi

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Koca, koronavirüse ilişkin “Bilim, bugün için büyük vaatlerde bulunamıyor. Bu insan sağlığının yeni ve sırrı tam olarak çözülememiş düşmanı.” dedi.
Bakan Koca sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin başarısı tek tek her birimize bağlıdır. Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Virüs genç, yaşlı, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Başlardaki kendimizi koruma refleksi bizi her şeye rağmen avantajlı kılıyor. Tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak dışarıya özlemimiz çok uzun sürmez.”
Sağlık Bakanı Koca okullara verilen aranın tatil olarak görünmemesi gerektiğini vurgulayarak, verilen aranın uzatılacağını söyledi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ise, evde eğitim sürecinin 30 Nisan’a kadar devam edeceğini ifade etti.
LGS ERTELENECEK Mİ?
Öte yandan Bakan Selçuk, “LGS’ye ilişkin 3 senaryomuz var. Sınavların ertelenmesi veya ertelenmemesi bilimsel karalara bağlı. Tedbirimiz hazır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi