Eroğlu, Reis’i Afyon’a davet etti

Eroğlu, Reis’i Afyon’a davet etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı AK Parti il kongresi için Afyonkarahisar’a davet etti. Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım AK Parti Afyon’da kuruldu. Lütfen sizi AK Parti Afyonkarahisar il kongresine bekliyoruz” dedi
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, eski Orman ve Su İşleri Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu dün sabah partide basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda; AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Av. Burhanettin Çoban ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Bölge Koordinatörü Av. Hüseyin Sezen’de yer aldı.
“MUAZZAM YATIRIMLAR İLERİYE GÖTÜRÜLECEK”
AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu’nun göreve yeni atanan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a hayırlı olsun ziyareti ardından başlayan basın toplantısının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. 2002 yılında Türkiye genelinde 195 olan baraj sayısının 18 yılda ülke genelinde 565 baraj ve 553 HES olarak katlandığını söyleyen Uluçay, “Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayanı AK Parti yaptı. Bu arada 2002 yılı öncesi Afyonkarahisar’da sadece 3 baraj, 10 tanede gölet vardı. Bugün ilimizde 40 baraj ve 23 gölet vardır. İlimizde 21 barajla 22 göletin planlama çalışmaları devam etmektedir. Bunlar elbette Afyonkarahisarımızın gururu Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Veysel Eroğlu sayesinde yapılmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz. İlimize muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdi. Bu yatırımları daha da ileri götürmenin gayreti içerisindeyiz. Afyonkarahisar AK Parti döneminde büyük bir gelişim göstererek pek çok alanda yatırımların merkezi oldu.”dedi.
“15 İLÇENİN GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ YAPILDI”
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan toplantıda gençlik kolları teşkilatının çalışmalarından söz etti. Ana kademe kongreleri tamamlandıktan sonra ilçelerde gençlik kolları kongrelerine başladıklarını söyleyen Karahan, “İlçelerimizden önce nüfus yoğunluğu olan üç beldemizin kongrelerini yaptıktan hemen sonra ilçelerde kongrelerimizi başladık. Dün itibariyle 15 ilçemizde AK Parti İlçe Gençlik Kolları kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bolvadin ve Emirdağ İlçe Gençlik Kolları kongrelerimizi de inşallah yapacağız.” diye konuştu.
“YARIN DİNAR VE KIZILÖREN KADIN KOLLARI KONGRELERİ YAPILACAK”
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk’de kadın kolları teşkilatlarının çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kadın Kolları olarak ilçelerde kongre çalışmalarını yürüttüklerini aktaran Ertürk, “Bugüne kadar Emirdağ, Dazkırı, Başmakçı ve Hocalar ilçelerimizde İlçe Kadın Kolları kongrelerimizi tamamladık. Bu vesileyle tekrar 4 ilçemizde göreve seçilen Kadın Kolları İlçe Başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Hayırlı bir dönem olmasını temenni ediyorum. Allah nasip ederse yarın Dinar ilçemizde ve Kızılören ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Tüm kongrelerimizi pandemi tedbirleri doğrultusunda maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına dikkat ederek gerçekleştiriyoruz. Tüm AK kadınlarımızı ve hemşehrilerimizi kongrelerimize davet ediyoruz. Tüm kongrlerimizin hayırlı olmasını temmeni ediyorum.”şeklinde konuştu.
“GEÇMİŞ HÜKÜMETLER SIK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEMEZDİ”
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Av. Burhanettin Çoban, AK Parti iktidarından önce ki iktidarların sık basın toplantısı düzenlemeye cesaretleri olmadığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi: “Bu ne güzel bir haslet ve adettir ki AK Parti Afyonkarahisar il teşkilatı Sayın Bakanımızın öncülüğünde sıkça bu tür basın toplatılarıyla ilimizde ve ülkemizde neler yapıldığını neler yapılacağını anlatıyorlar. Yaşları uygun olanlar geçmişe dönüp baktığında ister koalisyon hükümeti olsun ister tek partili hükümetler olsun ki olmuştur. Bu şekilde sık aralıklarla basın toplantısı yapmaya cesaret edemezlerdi. Çünkü söyleyecek bir sözleri anlatacak bir hizmetleri yoktu. Elhamdülillah 18 yıldır her basın toplantısında göğsümüzü gererek hem merkezi hükümetimizin icraatları hem yerelde ki hizmetleri en güzel şekilde hem yapıyor hem de anlatıyoruz.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi