Eroğlu: Afyon’da korona vakaları yüzde 50 azaldı

Eroğlu: Afyon’da korona vakaları yüzde 50 azaldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, koronavirüsün şakaya gelmeyeceğini belirterek, “Bana bir şey olmaz denilmemeli, maske, mesafe ve hijyene dikkat etmeliyiz. Valimizden ve sağlık yetkililerinden bilgi aldım. Afyonkarahisar’daki vaka sayısında şuanda yüze 50 düşüş var” dedi

 

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.
“AFYONKARAHİSAR’DA KORONA VAKALARI YÜZDE 50 AZALDI”
Salgınla ilgili ülke çapında olduğu gibi Afyonkarahisar’da da tüm yetkililerin azaltmak için büyük bir gayretle çalıştıklarını söyleyen Eroğlu, “Tüm sağlık çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum. Onlar büyük fedakarlıkla görev yapıyor, gece gündüz çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın da sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmaları lazım. Ben ilimizle ilgili Sayın Valimizden ve sağlık yetkililerinden bilgi aldım. Şunu söyleyebilirim ki ilimizde Covid-19 vakaları şu anda yüzde 50 azaldı. Bu çok güzel bir müjde. Bunda düğünlerle ilgili alınan kararların yerinde olduğunu gösteriyor. Duyarlı davranan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bu iş şakaya gelmez. Bana bir şey olmaz dememek lazım. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmeliyiz. Bizim zaten dinimizin temeli temizliktir. Temizlik imandandır. İnşallah bu sürece dikkat ederek bu salgın daha da azalacak. Daha dikkatli ve daha duyarlı olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
“TÜRKİYE’NİN DE
AFYONKARAHİSAR’IN DA
SU SORUNUNU ÇÖZDÜK”
“Su olmadan temizlik olmaz” diyen Milletvekili Veysel Eroğlu, “Tüm Türkiye de olduğu gibi Afyonkarahisar’ında su sorununu çözdük. Sandıklı ya yapacağımız iki baraj ile sulama ve içme suyu meselesini halletmiş olacağız.” dedi. “Türkiye her daim Azerbaycan’ın yanında.” diyen Bakan Eroğlu, “Biz haklı davasında Azerbaycan’ın yanında yer alıyoruz. Ermenistan ve ABD, Rusya hatta Avrupa ülkeleri Ermenistan’a Karabağ’dan çekilmesini isteyecek. O topraklar Türk yurdudur” ifadelerini kullandı.
“BASIN YAYIN DERNEĞİ
SEVGİ YILINA SAHİP ÇIKTI”
Sevgi yılını anlatan Bakan Eroğlu, “Eylül ayı ‘Tabiat Sevgi’ ayıdır. Sevgi yılına basınımız büyük destek verdi. Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yöneticilerine bu katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Vali Yardımcımız Dr. Mehmet Boztepe çok emek veriyor mesai harcıyor. Kendisine takdirlerimi iletiyorum.” şeklinde konuştu.
“İKTİDAR PARTİSİNİN İL
BAŞKANI OLMAK ZOR İŞTİR”
Afyonkarahisar siyasetiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Eroğlu, “İl Başkanımız Hüseyin Sezen zorlu bir vazifeyi başarı ile yerine getirdi. İktidar partisinin İl Başkanı olmak zor bir iştir. Sezen layıkı ile görev yaptı ve affını istedi. AK Parti de koltuk mevkii makamdan daha ziyade hizmet etme yarışı vardır. Bu makamlar gelip geçicidir. Baki kalan yapılan hizmetlerdir. Şu anda 4 aday var. Partinin içinden gelen ve AK Parti terbiyesi almış. Bu kardeşlerimizden birisi bugün veya yarın görevlendirilecek. Eser, Kaya, Beder ve Uluçay Genel Merkeze gitti kendilerini ifade ettiler. Şimdi biz vekillerinde düşüncesi alınacak ve İl Başkanı kararı çıkacak.” şeklinde konuştu.
“AFYONKARAHİSAR
BELEDİYESİ’NDE
ÖZEL ODAM YOK”
Seçimler zamanında Belediye Başkanı Zeybek’e oy istenmesi esnasında “Belediye’de özel bir odam olacak bana her zaman ulaşacaksınız. Şu an öyle bir oda var mı?” sorusuna Belediye çalışmalarını yakından takip ettiğini anlatarak cevap veren Eroğlu, “Başkan Mehmet Zeybek çalışmalarını yakınen takip ediyorum. Güzel hizmetlerine de devam ediyor. Özel odam yok ama Başkan’ın odasında gerekli istişareleri geldiğim zaman zaten yapıyorum. Ayrıca üç ayrı danışmanıma ve bana telefon ile ulaşan kardeşlerimizin her türlü dertlerinde yanlarında oluyorum. Olmaya çalışıyorum. Biz hizmeti ibadet olarak görmekteyiz.” dedi.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi