“Erdoğan ve Soylu’nun duruşu takdire şayan”

“Erdoğan ve Soylu’nun duruşu takdire şayan”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Afyonkarahisar ziyaretinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iç güvenlik harekâtında gösterdikleri kararlı duruşun takdire şayan olduğunu söyledi
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık dün öğleden sonra Afyonkarahisar Şehit ve Gaziler Derneği Şube Başkanı Gazi Emre Öztürk ve dernek üyelerini ziyaret etti.
“GENEL MERKEZ DESTEĞİ SÜRECEK”
Genel Başkan Mustafa Işık, derneğin Afyonkarahisar Şube eski Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı’nın sağlık sorunları nedeniyle istifasının ardından yerine Gazi Emre Öztürk’ü Şube Başkanlığına görevlendirdiklerini söyledi. Dernek Şubelerinde devamlılığın esas olduğunu ifade eden Işık, “Derneğimizde devamlılık esastır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimize hizmet etmek hepimiz için mutluluk verici bir olaydır. Bu durumda da derneğimizin Afyonkarahisar Şubesine aynı şekilde Emre Öztürk Başkanımızın önderliğinde tüm şehit ailelerimiz ve gazilerimize genel merkez olarak desteğimiz devam edecektir.” dedi.
“CAMİA ADINA GÜZEL ZİYARETLER YAPILDI”
Genel Başkan Işık, Afyonkarahisar’a yaptığı ziyarette yeni atanan Vali Gökmen Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını kaydetti. İl protokol mensuplarını da ziyaret ettiklerini belirten Işık, “İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Jandarma Komutanlığı yetkililerini ziyaret ettik. Şube Başkanımız Emre Öztürk’ü onlarla tanıştırmanın yanı sıra şahsende ziyarette bulunduk. Bizler için şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına çok güzel ziyaretler yaptık. Bu nedenle bizleri kabul etmeleri nedeniyle kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte hizmetlerimize hızlı şekilde devam edeceğiz. Bundan herkesi bilgilendirmek için derneğimin Şube Başkanlığına toplandık.” diye konuştu.
“ÇITAYI DAHA DA YÜKSELTMEYE ÇALIŞACAĞIZ”
Derneğin Şube Başkanı Emre Öztürk, Dernek Genel Başkanı Mustafa Işık’a Afyonkarahisar’a gelmesi ve kendilerine yeni yönetim olarak verdiği destek nedeniyle teşekkür ederek şöyle konuştu: “Sayın Genel Başkanımız Mustafa Işık’ın da ifade ettiği üzere derneğimizde devamlılık esastır. Aldğıımız çıtayı yüksektir bunun farkındayız. Bu yüksek çıtayı dahada ileriye nasıl taşıyabiliriz bunun üzerinde sürekli çalışacağız.” şeklinde konuştu. Genel Başkan Mustafa Işık, daha önceki Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetimini destekledikleri gibi aynı şekilde yeni yönetim kurulu üyeleri ve Şube Başkanı Emre Öztürk’ü de desteklediklerinin altını çizdi. Afyonkarahisar ziyaretini özellikle yeni Şube Başkanı Emre Öztürk’ü il protokolü ile hızlıca kaynaştırmak için yaptığını belirten Işık, hizmetlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.
“DERNEĞİN TOPLAM 16 BİN 200 ÜYESİ VAR”
Genel Başkan Işık, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin 1915 yılında kurulan 2847 sayılı kanuna tabii bir dernek olduğunu kaydetti. Derneğin yurt genelinde 45 şubesi bulunduğunu aktaran Işık, 32 temsilcilikle hizmet verildiğini ifade etti. Işık, sadece şehit aileleri ve gazilerden oluşan üyelerle toplam 16 bin 200 üyeleri olduğunu dile getirdi. Türk Devletinin son dönemde terörle mücadele konusunda yürüttüğü operasyonlara şehit aileleri ve gaziler olarak sonsuz destek verdiklerini söyleyen Işık şöyle konuştu: “Yerli ve milli silahların kullanılması terörle mücadele de çok etkin ve aktif rol almaktadır. Örgütün çözülmesi ve örgüt üyelerinin teslim olmaları bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iç güvenlik harekâtında gösterdikleri kararlı duruş takdire şayandır.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi