Sezer Küçükkurt
Sezer  Küçükkurt
sezerkucukkurt@kocatepegazetesi.com
ENİŞTE PARTİLERİ
  • 0
  • 484
  • 11 Eylül 2019 Çarşamba
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Siyasetin gündemi yeni parti çalışmaları ile çalkalanıyor. AK Parti içerisinden 2 yeni parti doğacağı söylentileri yeni yeni alevlenirken, gazeteniz Kocatepe’de bu konu “Enişte” başlığıyla yer almıştı.
Bir Kocatepe klasiği olan Kurtoğlu köşesinde yer alan yazıda şu ifadeler yer verilmişti:
Ülke siyasetinin gündemi: Yeni kurulacak partiler. Kimine göre 1, kimine göre 2 yeni parti kurulacak. Bu partilerin AK Parti içinden çıkacağı ve AK Parti’ye alternatif olma iddiasında olduğu belirtiliyor. Yeni partilerin biz Afyonkarahisarlılar’ı yakından ilgilendiren boyutu ise, her iki oluşumun başında da “eniştelerimiz”in bulunuyor olması. Bir eniştemiz Ahmet Davutoğlu, diğer eniştemiz Ali Babacan… Afyon’da “bir enişteye, bir de hükümete karşı gelinmez” derler ama, bizim enişteler hükümete karşı geliyorlar. Bakalım nasıl olacak?
İşte böyle… Kurtoğlu “Bakalım nasıl olacak?” diye sormuştu. Şimdi pek çok hemşehrimizde bu parti oluşumları ile ilgili merak oluştu. “Afyon’da hareket var mı”, “Kimler işin içinde?” sorularına cevap arıyor herkes.
Cumhurbaşkanı Erdoğan sık sık bu yeni oluşumlarla ilgili olarak parti tabanına ve seçmenlere mesajlar veriyor. Son olarak Reis, “Hiçbir şehrimizin fitne fücur tacirlerine pirim vermeyeceğine inanıyorum” diyerek safları sıklaştırdı.
***
Afyonkarahisar’da ortaya atılan bazı isimler olsa da bu isimlerin yeni oluşumlarla ilişkileri olmadığı ortaya çıktı. Mesela, tanınmış bir aileye mensup, ATSO’nun eski bir başkanının ismi yeni oluşumla ilgili çokça konuşuldu ama olayın aslı çıkmadı.
Yine yeni parti liderlerinden birisinin akrabası olan bir başka ATSO eski Başkanı ile ilgili de epeyce konuşuldu. Yeni oluşumun Afyonkarahisar ayağı için potansiyel görülen bu saygın işadamımızın da önce akrabası olan genel başkan adayı ile konuştuğu, ona gittikleri yolun doğru olmadığını, yeni bir partiye ihtiyaç olmadığını aktardığı biliniyor. Hatta ismi dönem dönem Belediye Başkan adaylığı için de geçen bu işadamının AK Parti kurmayları ile de görüştüğü, yeni oluşumlarla ilgisinin olmadığını, bu fikri desteklemediğini dile getirdiği belirtiliyor.
Şimdilik yeni partilerle ilgili Afyonkarahisar’da bir hareketlilik yok. AK Parti kurmayları bu çabaları, çalışmaları yakından takip ediyorlar. İlçelerde kıpırdanmalar olsa da bunlar somut adımlar olarak görülmüyor.
“Enişteler” ile ilgili Afyon’daki son durum böyle.

 

“HELAL OLSUN”

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nde Başkan Mehmet Zeybek’le birlikte bir çok görev değişikliği yapıldı. Son yapılan görev değişikliği ile Kent Konseyi’nde de yeni isimler görev aldı. Kent Konseyi Kadınlar Meclisi’nin başkanlığına bizim camiamızdan, Kadınana Gazetesi yazı işleri Müdürü Canser Kuzu getirildi. Canser Abla, AK Parti’ye gönül vermiş, kendini sosyal çalışmalara adamış birisi. Kadınlar Meclisi’nde başarılı olacağına inanıyoruz.
Bu kanaatimiz Kadınlar Meclisi üyelerinin Diyarbakır’da HDP binası önünde evlatları için gösteri yapan annelere destek için Diyarbakır’a gideceğini duyunca daha da güçlendi.
Biz bu köşeden ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarına “Haydi ne duruyoruz? Diyarbakır annelerine destek olalım” çağırısında bulunmaya hazırlanırken, Kent Konseyi Kadınlar Meclisi’nin Diyarbakır ziyaretinden haberdar olduk.
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Canser Kuzu yaptığı açıklamada şu görüşlere yer vermişti:
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak, çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine destek verdiğimizi bildirmek istiyorum. Terör örgütünün elinden çocuklarının kurtarılması için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelerimize destek vermek için onların yanında olacağız. 100 yıl önce Diyarbakır’ı analarının dik duruşu nedeniyle düşmanın işgal edemediği Diyarbakır’ımıza gidip Annelerimize destek ve moral vereceğiz. Diyarbakır’daki anneler inşallah sağ salim evlatlarına kavuşurlar. Evladı anasından çalan vicdansızlar… Anaların ahında boğulasınız. Bizimle birlikte orada olmak isteyen Kadınlarımızı oraya götüreceğiz. Bu ilk gidişimiz belki kontenjanla sınırlı olabilir, ancak bu destek ziyaretimizin devamı gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan herkes… Bu ne Kürt, Türk, ne siyasi bir şey, bu teröre karşı verilen topyekun bir savaştır. Bu savaşta herkesi Diyarbakır’a davet ediyorum.”
Bu sözler ve yaptıkları örnek destek eylemi nedeniyle Kent Konseyi Kadınlar Meclisi’ne ve Başkan Canser Kuzu’ya “helal olsun” diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM