Himmet Kasal
Himmet  Kasal
H.kasal@kocatepegazetesi.com
ENİNDE – TAM ORTASINDA VE SONUNDA SAMMİYET!
  • 0
  • 77
  • 07 Temmuz 2020 Salı
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Hangi sorun olursa olsun, çözüm anahtarı ihlas ve samimiyettir. 4-5 aydır süregelen ve ne kadar süreceği kestirilemeyen Coronavirüs salgınının toplumumuz üzerindeki olumsuz etkileri samimiyetle düşünülerek giderilmeye çalışılmalıdır. İzolasyon-sosyal mesafe- temassız yaşam- maske hayatımızın bir parçası haline geldi. Bayramları bile evde kutlar hale geldik. Düğünler kırlara, çocuklar Eğitim-öğretim için TV EBA’ya; gözler günün Corona raporu için Dr. Fahrettin Koca’ya çevrilmişken asıl sorunlar farkında olarak ya da olmayarak virüs halısının altına mı süphrülüyor?
Yaz tatillerinde Cami Kuran kurslarımız da açılmayınca; vakit namazları ve Cuma’larda da seyrek cemaat uygulamaları sanki en çok samimi Müslümanları vurdu?
Uçakta, dolmuşta yan yana-ardarda oturulurken camideki kendi seccadesiyle gelen cemaati seyreltmek niye? İlgili ve yetkililerimiz samimi yaklaşımlarla çözüme odaklanmalıdır. Gelecek nesillerimizin dinden, milli ve manevi değerlerimizden soğumasına sebeb olabilecek iş bu tehlikeleri basiret ve ferasetle görüp tedbir almak, aydınlarımızın ve devlet adamlarımızın ihmal etmeyecekleri bir konudur.
COVİT 19 YAPAY MI ÜRETİLİYOR?
Coronavirüs salgını ile mücadelede asıl hedef virüsün kendisi olmakla beraber onu insanlara musallat edenler olması gerekir. Asıl suçlular bu minnacık yaratığı bilerek ortaya salanlardır. Amerikalı Dr. RASİD A. BUTTAR “virüs ile insanlar üzerine korku salınmakta ve biyolojik bir savaş uygulanmakta” diyerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Aynı doktor Covit-19 virüsünün laboratuarda üetildiğini ve bir korku düzeni oluşturulmaya çalışıldığını söylemiştir.
21. yüzyılı ABD için Yeni Dünya Düzeni yüzyılı olarak ilan edilen (ABD Dış İlişkiyer Konseyi) CFR’dir. 1950 yılında bir CFR toplantısında James Warburg “isteseniz de istemeseniz de, zorla yada rıza ile dünya devletini kuracağız” demiştir. CFR Amerikan Yahudi sermayedarları Rockefeller-Connegie ve Ford vakıflarınca finanse edilmektedir.
Bu virüs ile insanlar üzerine korku salındığı, biyolojik bir savaş uygulandığını anlatan doktorun açıklamalarından hibrit savaş taktiği uygulandığı sonucuna varılmıştır.
Bütün dikkatler bir yöne teksif edilince küresel güçlerin yani emperyalizmin emel ve hedeflerini gerçekleştirmek MİLLET DÜŞMANLARINA kalıyor.
“Medeniyetler çatışması, Batı-Doğu çatışması, İslam-Hıristiyan çatışması, Mezhep Savaşları, terörle mücadele, teröre karşı küresel savaş” v.b. ifadeler adeta gündemlik hayatımızın bir parçası olmuş durumda.(1)
ŞER GÜÇLERİN
OYUNLARI HİÇ BİTMEZ!
Graham Fuller “İSLAMSIZ DÜNYA” kitabında açıkça İslam dünyasının sömürge haline gelmesi için Ehli Sünnet ittifakının yıkılması, şarttır. Bu ise Türkiye’nin yıkılması ile mümkündür” tavsiyesinde bulunuyor. Niye Türkiye? Çünkü Türkiye’yi yıkmak İslam’ı yıkmakla eşdeğer görülüyor. Neden Türkiye? Çünkü Türkiye İslam’ın Sancağı ve KALESİDİR.
Türkiye ABD-İSRAİL patentli GOP’a da BOP’a da hizmet edemez. Samimiyetle-İhlasla karşı çıkarsa zulüm baki olmayacaktır. Nihai güç ABD’nin ve Şer güçlerin değil Allah’ın iradesindedir.(2)
Nereden geldiğini bilenler, nereye gidebileceğini de kestirebilirler. MUHTEŞEM TÜRKİYE ülkümüz ve sevdamız, Kızıl Elma hülyamız, Hak rızası mücadelemiz, Kelimetullah yol haritamız oldukça Türkiye Türk ve İslam’ın sesi olacaktır. Samimi dua ve gayretlerle zafer Hakkın ve hakka inananların olacaktır.
(1) İslamsız Dünya, Graham E.Fuller 2012 4. Baskı Shf 9
(2) Yahya Demeli, Dayrak Dergisi 1315. Sayı Shf 15

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM