“Dilencilikle mücadelede halkımız ZABITAYI YALNIZ BIRAKMASIN”

“Dilencilikle mücadelede halkımız ZABITAYI YALNIZ BIRAKMASIN”

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik, “Altını çizerek ifade ediyorum dilencilikle mücadele de halkımız bizi yalnız bırakmasın. Duygu istismarına izin vermesin” dedi
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik, zabıta hizmetlerindeki güncellemeleri yapılacak çalışmaları Kocatepe Gazetesi muhabirine anlattı.
ZABITA HİZMETLERİ ŞEHRİN YANSITTIĞI İKİ AYNADAN BİRİDİR
Burcu Aydın: Uzun yıllar Afyonkarahisar Belediyesi’nde hizmet veren tecrübeli bir isim olarak Zabıta Müdürlüğü görevini yürütüyorsunuz. Belediye hizmetleri doğumdan ölüme kadar bir süreci kapsıyor. Zabıta da bunun başında geliyor. Öncelikleriniz neler olacak?
Taner Çelik: Öncelikle şunu söylemek isterim; Şahsınızı yıllardır tanırım. Mensubu olduğunuz Kocatepe Gazetesinin de ne denli doğru çizgide olduğunu takip etmekteyim. Şahsınızın bana gösterdiği teveccühten dolayı şahsım, teşkilatım, Belediye Başkanım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 ay önce çok değerli Belediye Başkanım Sayın Mehmet Zeybek’in takdirleriyle Zabıta Müdürlüğü görevine gelmiş bulunmaktayım. Her zaman söylediğim bir şey var. Bir şehrin iki aynası vardır. Sizin de belirttiğiniz gibi Belediyecilik tecrübeme dayanarak; İmar Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri olarak konuyu özetlerim. Çünkü bir şehre girdiğiniz zaman ilk intibah bunların çalışmasıyla doğru orantılıdır.
HEPİMİZ BİR PUZZLE’IN PARÇALARIYIZ
Burcu Aydın: Peki şu anda Afyonkarahisar Belediyesi’nin Zabıta Müdürlüğü teşkilatı kaç kişiden oluşuyor? Göreve ilk geldiğinizdeki tespitiniz nedir?
Taner Çelik: Teşkilatım 43 memur ve 45 Yardımcı Hizmetler Sınıfından olmak kaydıyla şu anda 88 kişiyle gündüz nefesi diye tanımladığımız 300 bin insanımızın yaşadığı, barındığı, doyduğu, ticaretini yaptığı bir şehirde hizmet vermekteyiz. Bununla birlikte elbette minikte olsa mutlaka problemler çıkabilmektedir. İlk göreve geldiğimde şunu fark ettim; Arkadaşlarıma bir puzzle’ın hepimiz birer parçası olduğumuzu söyledim. Birimiz eksik olsak teşkilatımızın hizmet anlamında mutlaka eksikleri olur. Hepimiz aynı gayret ve istekle hareket etmek zorundayız. Bunu yaparken yine söylüyorum hak ve hakkaniyet ölçüsünde başarıya ulaşmak zorundayız diyerek onlara kendi fikirlerimi söyledim.
GÖNÜLLERDE YER ALACAK BİR TEŞKİLAT OLMA ARZUSUNDAYIM
Burcu Aydın: Zabıta Müdürü olarak iddianız var mı?
Taner Çelik: Bir de iddialı olduğum bir şey var. Gönüllere giren Belediye Başkanının “Gönüllerin Belediye Başkanının” gönlünde yer alacak bir teşkilat olma arzusundayım. Yine ekip arkadaşlarıma bunu ifade ettim. Bu arzu beraberinde koşturmayı, başarıyı, üretmeyi, çözüm bulmayı beraberinde getirmektedir.
OTURAN BİR ZABITA MÜDÜRÜ OLMAYI DÜŞÜNMEDİM
Burcu Aydın: Ana çalışma prensibiniz ne oldu?
Taner Çelik: Oturan bir Zabıta Müdürü olmayı hiçbir zaman düşünmedim. Bunu başka bir görevde de aynı şekilde yapacağımı ifade ederim. Araç üzerinde herşeyi görür ama hiçbir şeye bakamazsınız. Arkadaşlarımla bu konuyu görüştüğümde gezen, her yerde olan, sorunu yerinde tespit eden, aynı anda müdahil olup problemi çözen, ötelemeyen, halının altına süpürmeyen bir teşkilat olmayı yeğeliyorum. Yaklaşık 2 aylık periyotta bunu elimizden geldiğince yaptığımızı düşünüyoruz.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ DESTEK VE GÜVENİNİ TARAFIMIZA VERDİ
Burcu Aydın: Ekip ve ekip ruhuna verdiğiniz önemi sözün başında belirttiniz. Peki, yapılan işlerde ve alınan kararlarda sergileyeceğiniz tavır, tutum ne olacak?
Taner Çelik: Sabah erken saatlerinde başlayan şehrin ana arterlerindeki problemler bellidir. Arkadaşlarımızla birlikte gezerek, çalışan arkadaşlarımı motive ederek her zaman doğru işlerde yanlarımda olduğumu biliyorlar. Allah kimseye yanlış bir iş yaptırmayı nasip etmesin. Ama yaptığımız doğru işlerde ve aldığımız doğru kararlarda ne olursa olsun arkadaşlarımızın yanlarında olacağımı söyledim. Belediye Başkanımızın bu konuda Allah bir değil bin kez razı olsun sonsuz destek ve güveni tarafımıza vermiştir. Bu şekilde bir çalışma sergiliyoruz. Burcu AYDIN’ın Özel Röportajının devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi