Dal’dan Bolvadin’e destek

Dal’dan Bolvadin’e destek

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Bolvadin Belediyespor’a Belçika’da yaşayan Bolvadinli İşadamı Sait Dal’dan destek geldi

 

Belçika’da yaşayan Bolvadinli gurbetçi İşadamı Sait Dal, “Söz konusu Bolvadin ise gerisi teferruattır. Bu topraklarda büyümüş, bu şehrin ekmeğini yemiş suyunu içmiş işadamları olarak bizler bugün şehrimizin kulübünün yanında olmalıyız. Takımımızın ligden düşmemesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Bu konuda yönetime açık çek veriyorum. Ligden düşmesinler ben bir Bolvadinli olarak üzerime düşeni fazlası ile yapmaya hazırım.” dedi.
“BU TAKIM BOLVADİN
HALKININ TAKIMIDIR”
Kulüp hesabına nakdi yardımda bulanan Dal, “Desteğim sadece bu rakamla kalmayacak. Kulüp yönetimi ile görüştüm, ‘Ligde kalın ben eksiğinizi tamamlarım’ dedim. Ayrıca Bolvadin’de kazanan, Bolvadin’de yaşayan, Bolvadin’de doğup büyüyen tüm iş adamlarımıza sesleniyorum. Ben burada her gün, her saat Bolvadin’i takip ediyorum, adeta Bolvadin’i Belçika’da yaşıyorum. Tribündeki bir taraftarımız, bir üniversiteli gencimiz, bir işçi kardeşimiz harçlığından biriktirdiği ile takımını desteklemek için forma alıyor, kaşkol alıyor, deplasmana gidiyor. Bolvadin üzerinden yıllardır kazananlar bir türlü elini cebine atmıyor, her şeyi Belediye’den bekliyorlar. Sevgili hemşerilerim bu takımın adı Bolvadin, bu takım bu şehrin tek takımı, bu halkın takımı, sadece Belediye’nin takımı değil. Hepimiz sahip çıkmalıyız.” ifadesi yer verdi.
VEFA YEMEĞİ DÜZENLENECEK
Bolvadin Belediyespor Kulüp Başkanı Abdülkadir Özkal’da, gurbetçi İşadamı Sait Dal’ın bu desteğine teşekkür ederek, “Kulüp olarak bu yıl ilk defa BAL liginde mücadele ediyoruz. Bu lig oldukça üst düzey, maliyetli bir o kadar da Bolvadinimizi tanıtan bir lig. Kulübümüz Belediyemizden çok büyük destek alıyor. Yalnız bu tek başına yeterli değil. Bizim ligimizde mücadele eden birçok isminde ‘Belediyespor’ yazan kulüp var. Onlara işadamlarından çok büyük destekler geliyor ve çok büyük bütçelerle karşımıza çıkıyorlar. Bizde ligin başında işadamlarımıza çağrıda bulunduk, ayaklarına kadar gittik kulübümüze destek istedik. Bazıları olumlu cevap verdi. Bazılarından da netice alamadık. Sait Dal ise bu konuda bir çığır daha açtı. İnşallah onun çağrısı ile hemşerilerimiz takımlarına sahip çıkarlar. Ayrıca bugüne kadar yardım yapan tüm kişi ve kurumlara önümüzdeki günlerde bir vefa yemeği tertip edip bu isimlere teşekkür edeceğiz. Bolvadin Belediyespor bu ligde ikinci yarının en göze çarpan takımı oldu. Bize destek olunursa bu ligde kalırız ve önümüzdeki yıl bu ligin tozunu attırırız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi