Avukatlar Günü mesajlarla kutlanıldı

Avukatlar Günü mesajlarla kutlanıldı

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, adalet sisteminin temel unsuru ve hak arayışının en önemli vesilesi olan tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı

 

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle kutlama mesajları yayınlandı. Vali Mustafa Tutulmaz, Türkiye’de 1958 yılından itibaren 5 Nisan’ın Avukatlar Günü olarak kutlanıldığını hatırlatarak, “Adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü tebrik ediyorum. Yargının temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olan ‘savunma’ olmadan yargı bağımsızlığından söz edemeyiz. Savunma hakkının temsilcileri avukatlar, vatandaşları hakları konusunda bilgilendiren ve haklarının korunmasında onları yönlendirerek yardımcı olarak toplumda, hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin yükselmesine vesile olmaktadır. Avukatlarımız, toplumda barış ve huzurun korunmasında, vatandaş ile devlet ilişkilerinin güvenli bir biçimde sürdürülebilmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Hukuk sisteminin en önemli unsurlarından biri olan avukatlık müessesesi ne kadar güçlü, ne kadar itibarlı, ne kadar ilkeli olursa, adaletin tecellisine o kadar katkıda bulunur. Adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluk sahibi olan başta Afyonkarahisar Barosu Avukatları olmak üzere tüm avukatların 5 Nisan ‘Avukatlar Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.
Öte yandan, CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, AFSİAD Başkanı Kadir Sayın yayınladıkları mesajlarla 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi