Arazi husumetinde canından oluyordu

Arazi husumetinde canından oluyordu

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde husumetli olduğu O.Ö.’yü tüfekle yaralayan çoban A.Ç.’nin davası görülüyor. Önceden husumetli oldukları öğrenilen taraflardan O.Ö. son kavgada kasığından yaralandı

İscehisar İlçesi ile Seydiler Beldesi arasında kalan bir arazide aralarında daha önceden hayvan otlatma nedenli husumet bulunan A.Ç. ile O.Ö. adlı şahıslar arasında aynı nedenle gerçekleşen kavgada O.Ö.’yü yaralayan A.Ç’nin tutukluluk hali devam ediyor. A.Ç. kasten öldürmeye teşebbüs iddiasıyla yargılanıyor.
İlk duruşmada ifade veren tutuklu sanık çoban A.Ç, tüfekle kasığından vurduğu O.Ö.’nün ektiği araziye giren hayvanlarına ve kendi üzerine aracını sürdüğünü, sonrasında da O.Ö.’nün silahla üzerine yürüdüğünü kaydetti. Aralarında daha önceden benzeri bir nedenle husumet olduğu öğrenilen sanık A.Ç., O.Ö.’yü öldürme amacı gütmediğini, sadece korkutmak istediğini, arazideki ekinlerin biçilmiş olup arazide sadece anız olduğunu dile getirdi. Şikayetçi O.Ö. geçen yıl da sanık A.Ç.’nin oğlu H.H.Ç ile birlikte kendi oğlu A.Ö.’nün başına sopa ile vurarak darp ettiklerini olayla ilgili davanın İscehisar’da görüldüğünü söyledi.
O.Ö. sanık A.Ç.’nin otlattığı hayvanların ektiği araziye girmesi nedeniyle hayvanları uzaklaştırmak için korna çaldığını, sanıkla konuşma amacıyla yanına gittiğinde kendisine küfür edip kasığından vurmasıyla yere yığılıp bir süre baygınlık geçirdiği şeklinde beyanda bulundu. Kendi çabasıyla yaralı halde aracına ilerlediğini belirten O.Ö. güçlükle kullandığı aracıyla hastaneye gittiğini, sanık A.Ç.’nin yaralı halde kendisini ölüme terk ettiğini sözlerine ekledi.
İddia makamı şikâyetçi O.Ö.’nün davaya katılma isteğinin kabulü, eşi D.Ö.’nün suçtan zarar görmediği gerekçesiyle davaya katılım talebinin reddi yönünde görüş bildirdi. Duruşmada şikâyetçi O.Ö’nün oğlu A.Ö., sanık A.Ç.’nin gelini F.Ç., eşi S.Ç., oğlu H.H.Ç. tanık olarak dinlenildi. Şikâyetçi O.Ö.’nün kızı S.Ö.’nin öğrenim için il dışında olması nedeniyle tanıklık yapmasından vazgeçildi. Davanın ikinci duruşması şikâyetçi O.Ö.’nün sağlık durumuna yönelik Adli Tıp Şubesinden kesin rapor alması nedeniyle Kasım ayına ertelendi. >> Burcu AYDIN’ın Özel Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi