“Akreditasyon sayısında da sınırlama olacak”

“Akreditasyon sayısında da sınırlama olacak”

Türkiye Spor Yazarları Derneği İl Temsilcisi Nadir Güzbey; Spor müsabaka yerlerine serbest giriş kartlarının yenilenmesi ve pandemi sürecinde uygulanacak tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu

 

Güzbey “koronavirüs salgını nedeni ile müsabakalarda uygulayacağımız bir dizi tedbir ve uygulamalar olacak. Mesafeli çalışma düzeni başta olmak üzere akreditasyon sayısında da sınırlama olacak. Saha içinde görev alacak basın mensubu sayısını sınırlandırıyoruz, basın toplantı çalışma düzeni tamamen değişecek.“ dedi.
Güzbey sabit kartların kullanım sürelerinin dolduğunu, kullanım süresi dolan kartların temsilciliğe iadesini ve yeni müracaatların temsilciliğe yapılması gerektiğine vurgu yaptı.
Güzbey, sabit kartların sadece spor medyası mensuplarına verildiğini kaydederek “Türkiye Futbol Federasyonu ve TSYD işbirliği ile hazırlanan maçlara giriş sabit kartlar sadece spor medyasında çalışan meslektaşlarımıza verilecek.” ifadesini kullandı.
Geçmişte olduğu gibi sportif faaliyet alanlarında basınına ayrılan tüm bölümlerin yönetim ve denetiminin TSYD’de olduğu ve ihtiyaç halinde buralarda TSYD tarafından yeni uygulamalara gidileceğini belirten Güzbey “Bizim önceliğimiz kamu yararına görev yapan meslektaşlarımın güvenliği ve rahat görev yapabilmeleridir.” şeklinde konuştu.
“MESLEKTAŞLARIM VE TSYD İLİMİZ
SPORUNA BÜYÜK KATKI SAĞLIYORLAR”
Mesleki değerlere sahip çıkarak, TSYD’nin çok daha iyi yerlere getirilmesini amaçladıklarını ifade eden Güzbey, bu sayede Türk sporuna daha fazla katkı sağlayabileceklerini kaydetti. Güzbey, Afyonkarahisar’daki sporun gelişmesi için kulüplerin ve spor kamuoyunun yanında olmayı sürdüren spor yazarlarının, objektif ve tarafsız olarak kaleme aldıkları yazıların da Afyonkarahisar’daki sporun daha ilerilere taşınmasında önemli bir role sahip olduğunu vurguladı.
Güzbey, “Önümüzdeki sezonlarda da meslektaşlarımızın dayanışma ve birlikteliğe özen göstermelerini diliyorum.” diye konuştu. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi