AK Parti’de büyük kargaşa var

AK Parti’de büyük kargaşa var

SP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, önceki dönem Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasıyla AK Parti içerisinde var olduğunu ileri sürdüğü büyük kargaşanın gün yüzüne çıktığını söyledi
Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar dün öğlen partide düzenlediği basın toplantısında ülke gündemini değerlendirdi. Toplantıda partililerde hazır bulundu.
“AZERBAYCAN VE A MİLLİ FUTBOL TAKIMI SEVİNDİRDİ”
UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya’yı 3-2 mağlup eden A Milli Futbol Taknı kutlayıp, gelecek maçlarda başarı dileyen Akpınar, “Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında aldığı zaferi de kutluyorum. Azerbaycan, gücünü toparlayarak, Ermenistan karşısında büyük bir başarı gösterdi. Bu zafer, bizim için mutluluk vesilesidir. Bunun sonucunda Azerbaycan tarafından kurtarılan yerlerin denetiminin kendisinde kalmasını sağlayacak bir ateşkes sağlandı. Bu süreçte Türkiye’nin tavrını da önemli görüyorum. Azerbaycan’a verdiği destek zaferin kazanılmasında etkili oldu.” dedi.
“İKTİDAR İÇERİSİNDE KARGAŞA BÜYÜK”
Önceki dönem Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifanın AK Parti içindeki ciddi çekişmenin göstergesi olduğunu belirten Akpınar, “Sayın Albayrak’ın ınstagram üzerinden yayınlanan istifa metninde artık bakanlığı yürütemeyeceğinin ifade ederken ‘At izi it izine’ karıştı cümlesini kullanıyor. Bu ifade içerdeki kargaşanın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Hak ile batılın ayırt edilmesinin zorlaştığı bir ortam demesi de vahameti gözler önüne seriyor. Ve sonunda ‘Allah sonumuzu hayreylesin.’ diyerek bitiriyor. Bu da zihin dünyalarının altında yatan bir durumu ortaya koyuyor. O durum, Allah yardım etmezse bugünkü sorunların üstesinden gelinemeyeceğidir.” diye konuştu.
“BAŞKANLIK SİSTEMİYLE ÜLKE YÖNETİLEMİYOR”
Türkiye’nin başkanlık sistemi ile yönetilemediğini iddia eden Akpınar, “Ülkenin başkanlık sistemiyle yönetilemediği çok açıktır. Bu sistemde bir kural, müzakere, muhalefetle diyalog ortamı yok. Sadece Sayın Cumhurbaşkanı’nın kararları var. Tek başına karar veriyorlar, Sayın Cumhurbaşkanı da tek başına kararlarını değiştirebiliyor. Sonuca bakıyoruz; eğitim, adalet, ekonomi, dış politika nereye el uzatılsa sorunlar ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.
“EKONOMİ ÜRETİMLE KURTULUR”
Hükümetin yanlış adımlardan vazgeçip doğruyu göremediğini belirten Akpınar şunları kaydetti: “Önce faiz indirimine gitmeyen Merkez Bankası Başkanını görevden aldılar. Şimdi kendileri talimat vererek faizi kimseye belli etmeden yükseltmeye çalışıyorlar. Böyle suni müdahaleler ekonomiyi kurtaramaz. Yollar, köprüler, tüneller, yap-işlet-devret modeli inşaatlar ekonomiyi düze çıkarmaz. Ekonomi ancak üretim ekonomisinin getirilmesi ile yolsuzluğunu bitirilmesi ve israfın önlenmesi ve rüşvete son verilme ile düzelir.”
“İKTİDARIN VEKİLLERİ TORBADA OLANI BİLMİYOR”
“Torba yasa modeli, bu ülkenin belini felç etmiştir. Muhalefet partileri torba içindeki tasarıları görüşmeye vakit bulamıyor. İktidar vekilleri ise Meclis’ten geçen torba yasaların ne olduğunu bilmeden onaylıyorlar.” diyen Akpınar şöyle konuştu: “Torba yasada çalışma hayatı ile ilgili yer alan ve işçi sendikaları tarafından tepki toplayan düzenlemeler malumdur. Her şey bitti, şimdi işçinin kıdem tazminatına da engel olmak istiyorlar. Tabi bu işçi tarafında bir isyana neden oldu ve bunun sonucunda o düzenlemeler geri çekildi. Yapılması gerekende bu idi. Çünkü bu düzenlemeler iç barışı tehlikeye sokar.”
“BÜTÇE, ÜLKENİN HALİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR”
TBMM gündeminde yer alan bir diğer önemli konunun da 2021 yılı merkezi bütçe hazırlığı olduğunu aktaran Akpınar şu ifadeleri kullandı: “Açığımız çok, faiz aldı başına gidiyor. Borçlar büyüyor. Öyle ki bu oranları tam olarak belirleyemeyip daha fazlasını öder duruma geliyoruz. Borcu borçla kapatma yoluna gidiyorlar. Ama artık o yol tıkandı. Esnafımızın, işçimizin ve emeklimizin yüzünün güldüğü, geleceğe umutla bakabildiği yaşanabilir bir Türkiye ümit ediyorum.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi