“AK Parti de istisnalar hariç makam mevki delisi yok”

“AK Parti de istisnalar hariç makam mevki delisi yok”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen hafta sonu gerçekleştirilen ilçe kongrelerinde yaptığı konuşmalarda, “AK Parti’de istisnalar hariç kimse makam mevki delisi değildir” dedi

 

AK Parti’de ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile başlayan 7. Olağan Kongre süreci kapsamında Hocalar ve Kızılören ilçe kongreleri hafta sonu tamamlandı. Pandemi tedbirlerine hassasiyetle uyulan her iki kongrede seçim sonucu; Hocalar İlçesi’nde AK Parti İlçe Başkanı Salih Sarı güven tazelerken, Kızılören AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kaya bayrağı Abdullah Coşkun’a devretti. Kongrelere; AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, AK Parti Afyonhkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya, İGM Başkanı Av. Burhanettin Çoban, İGM üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
“HİZMET KURULUŞTAN İTİBAREN DAVAYADIR”
Kongrelerin açılış konuşmasını yapan AK Parti Afyonkarahisar Koordinatörü Kurtcan Çelebi, kendilerinin tevdi edilen görevlerde geçici olduklarını her yeri geldiğinde söylediklerini kaydetti. Çelebi, “Bizler bu görevlerde her zaman söylüyoruz gelip geçiciyiz. Bugün görevdesinizdir ama yarın bu görevi başka bir arkadaşımıza bırakırız. İsmimizin başında ne yazdığı önemli değildir. Biz kurulduğu günden bugüne kadar bu partide hizmet edenler olarak bu davaya hizmet ediyoruz. Kongrelerde, bundan önceki yaptığımız çalışmalara bakarak yapmış olduğumuz hata var mı eksik var mı bunları değerlendiririz ve geleceğe bir yol haritası çizeriz. Bugün de ilçelerimizde bütün teşkilatımızla birlikte geçmişi gözden geçirip önünüze yeni bir yol haritası koyup bugünden tezi yok yola revan olmak için hep birlikte toplandık. Tabii sizlerden istirhamımız; önümüzde 2023 seçimleri var, 2024 seçimleri var. Bu kongreler aslında ona hazırlıktır. Bir nevi ilçelerimizde yaşayan gönlünü kırdığımız kim varsa gönlüne giremediğimiz kim varsa kapı kapı gezerek sıkmadığımız el bırakmayacağız. Bu davaya bu partiye hizmet etmek için bugün de yine yola çıkıyoruz.” dedi.
“ARTIK ESKİSİ GİBİ
ÇALIŞILMIYOR”
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Av. Burhanettin Çoban ise, İl Özel İdaresi’nin karar organı İGM’nin il merkezi ile beraber köyler, kasabalar ve ilçelerde el değmedik yer bırakmadığının altını çizdi. Çoban, “Elbette ihtiyaçlar var ve olacaktır. İnsanların yaşadığı alanlarda zamanla ihtiyacı hissedilen hizmetler de bize talep edildiğinde biz de gereğini yaparız. Biz artık eskisi gibi çalışmıyoruz. ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözü öyle sanıldığı gibi sadece ideolojik bir söz değildir. Bu söz hizmet anlamında da Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği bir sözdür. Bu yüzden eskiden yapılan hizmet dolayısıyla vatandaştan istenen akaryakıt parası artık ortadan kalmıştır. Nasıl bir dönemi yaşadık ki iş makinelerinin kullandığı akaryakıtı devlet vatandaştan istiyordu. Bugün halkımız bizden neyi talep ediyorsa ayağına kadar götürüyor ve gereği neyse onu yapıyoruz. Kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diler, tebrik ederim.” diye konuştu.
“AK PARTİ SIRADAN BİR
SİYASİ PARTİ DEĞİLDİR”
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen konuşmasına partisinin 2001 yılında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulduğunda “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.” diyerek yola çıktığını hatırlatarak başladı. Sezen, “Evet 18 yıllık iktidarı döneminde de bunu en iyi yaşayanlar bizzat müşahede edenler de ilçelerimize gelen hizmetlere şahit olan vatandaşlarımızdır. Suyun hayati öneminin ne derece büyük olduğu sağlık için ne kadar önemli olduğu pandemi sürecinde ortaya çıktı. Bunca baraj ve göletler yapan Sayın Bakanımız Milletvekilimiz Veysel Eroğlu sayesinde oldu. İnşallah bu yapılan tüm icraatları da Rabbim mizanlarına koyarak her iki dünyada da inşallah karşısına çıkarsın. AK Parti’ye sıradan bir siyasi parti değildir. AK Parti bir sevdadır, bir davadır. AK Parti Türkiye’nin ta kendisidir. Cumhurbaşkanımız ‘AK Parti’nin mayasında Türkiye Cumhuriyeti milleti vardır, vatandaşı vardır. AK Parti bu milletin ta kendisidir. AK Parti Türkiye modelidir. Her bir neferi durmadan yorulmadan çalışan bir dava hareketidir’ diyor. Dolayısıyla 18 yıldır farklı kademelerde farklı görevlerde yer alan arkadaşlarımız ile bundan sonra da inşallah hep birlikte durmadan yorulmadan koşturmaya devam edeceğiz. AK Parti çok güzel bir birlikteliktir. Bu partide istisnalar hariç kimse makam mevki delisi değildir. Her birimizin ortak özelliği memleket sevdası ve AK Parti üyeliğidir. Hamdolsun AK Parti’nin mensupları olarak öyle kalacağız.” şeklinde konuştu.
“ALLAH BİZİ REİS’İN
YOLUNDAN AYIRMASIN”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya , “Yola çıktığınız insanları yolda bulduklarınıza değiştirmeyeceksiniz.” vurgusuyla konuşmasına başladı. Özkaya şöyle konuştu: “Bazen yolunu şaşıranlar oluyor. Görev veriliyor, her türlü makamlara getiriliyor. Bir gün ‘Bugün de başka bir arkadaşımız görev alsın’ delinince başlıyor saydırmaya. ‘Şurada şu eksikti, şu da hataydı, şu da yanlışlıktı’ diyerek güya eleştiriyor. Günaydın; yeni mi öğrendiniz. Bu parti 18 yıldır iktidarda da siz neredeydiniz? Mademki bu kadar bulunmaz Hint kumaşısınız çıkın bağımsız aday olun. Hata varsa buradayken konuşur mertçe açıklarsın. Yiğitlik mertlik budur. Buradayken söyleyeceksin, edebinle adabınla konuşacaksın. İstediğin olmayınca çıkıp gideceksin sonra da başka partiye geçip konuşacaksın. Bence bunların içi boş ve hiçbir kıymeti yok. Rahmetli Erbakan hocamız ‘Sinek vızıltısı gibi’ derdi. Bunların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Bunların makamı unvan sıfatı kim ne olursa olsun. Yıllarca bu partide Başbakan Yardımcılığı yapacaksın, Başbakanlık yapacaksın, bakanlık yapacaksın ondan sonra da konuşacaksın; Ben bu partiye şu kadar oy kazandırdım. Hiç kusura bakma bu oyların yüzde 95’i Recep Tayyip Erdoğan’ın oyudur. Çık bakalım seçimde göreceğiz ne olduğunuzu. Herkes kendi sınırını da iyi bilmeli. Bazı insanların varı yoğu kendisi. O varsa parti var, o varsa dava var, o yoksa hiçbir şey yok. Hemen yol değiştirerek farklı bir güzergâhta giriyor. Allah bizi yolumuzdan ayırmasın. Reisimizle beraber güçlü liderliğinin arkasında yürümeye devam edeceğiz.”
“TEK İHTİYAÇ BİRLİK VE
KARDEŞLİĞİN ARTMASIDIR”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti iktidarından önce Türkiye’nin son derece zor günler geçirdiğini kaydederek şunları söyledi: “AK Parti öncesi Türkiye çok zor günlerden geçti. 2002 öncesinde yaşanan sıkıntılar ülkeyi ciddi krizlere boğdu. Ülke olarak bir tüfek dahi üretemez haldeydik. Her konuda dışa bağlıydık ve borçla yaşayan bir haldeydik. Bugün Allah’a şükür Fırat Kalkanı harekâtının, Zeytin Dalı Harekâtı’nı, Libya’daki operasyonları, Irak’ın kuzeyindeki operasyonları başarıyla yürütüyoruz. Bugün dünyanın birçok yerindeki askeri üsleri olan bir ülke haline geldik. Türkiye savunma sanayinde çok ileri bir noktaya geldi. Bir tarafta Atak helikopterleri, bir tarafta kendi ürettiğimiz füzeler, bir tarafta düzenlediğimiz operasyonlar, yerli ve milli gemilerimiz bugün bunları başarmışsak ve dünyaya meydan okuyabiliyorsak birlik ve beraberliğimizin bizi bugünlere getirdiğindendir. Bu yüzdendir ki birlikte ver beraberlik istikrarı, istikrar da gelişmeyi ve büyümeyi beraberinde getirir. Türkiye Allah’a şükür çok büyüdü ve daha da büyüyecek. Yeter ki tek ihtiyacımız birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da arttıralım. Bununla birlikte AK Partimizin bayrağını da her seçimde zaferle taçlandıralım.” >> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi