AK Kadınlar Dilipak aleyhine dava açtı

AK Kadınlar Dilipak aleyhine dava açtı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, değişik kademelerde hiçbir gelir ve menfaati olmadan, görevini yapmaya çalışan, kadınlara hakaret eden kirli ve çirkin zihniyeti kınadıklarını açıkladı. Ertürk, bu nedenle Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine dava açtıklarını söyledi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk dün AK Parti il binasında basın toplantısı düzenledi.
“YENİ BAHANELERLE SALDIRILIYOR”
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne, her zaman çözüm odaklı siyasetten yana olup, milletin taleplerini, hassasiyetlerini önemseyerek siyasi bir akılla çözmeye çalıştığını belirtti. Ertürk, “Son dönemlerde, bazı çevrelerin meseleleri kendi zemininde konuşuyormuş gibi yaparak, bir takım hesaplaşmalar peşinde koştuklarına şahit olmaktayız. Birileri sebep ve sonuç ilişkisini tamamen yanlış kurgulayarak adeta işi, psikolojik şiddet uygulamaya kadar götürmüşlerdir. Gezi Parkında yaşananlar misali, gün geçmiyor ki yeni bir bahane ile partimize yönelik bir saldırı yapmak isteyenler çıkmasın. Kendilerine göre bazı gerekçeleri öne çıkartarak, partimizin kadınlarına ağır hakaret eden zihniyetin asıl meselesi o günkü gibi 3-5 ağaç değildir. Partimiz 18 yıldır gerek ülkemizde, gerekse küresel boyutta ciddi mücadeleleri yürütmüş, içeride ve dışarıda pek çok kazanımları milletimizin istifadesine sunmuştur. Bugüne kadar zaman zaman AK Parti karşıtlığından beslenen bir takım gazeteci, siyasetçi, sanatçı veya akademisyen gruplarına şahit olmuş, yanlı ve iyi niyet taşımayan yaklaşımlarına karşı mücadele vermiştik.” dedi.
“KADINLARA YÖNELİK AYRIMCILIK IRKÇILIKTAN BETER”
Sözde kanaat önderleri gibi bir duran çevrelerin, AK Parti’nin ve hükümetin çıkarlarını düşünüyormuş gibi bir tutum sergilediklerini ve çeşitli ayrışma noktaları oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Ertürk, “Hem partimizin içinde, hem de partimizin karşısındaki kitleleri birbirlerine düşürme çabaları ile çatışma ve sürtüşme alanları oluşturmaktadırlar. Partimizin kurulduğu günden bugüne, 19 yıldır liderimizin kadınlara yönelik duruşu, özel destekleri ve ayrımcılıkla mücadelesi samimi ve güçlü bir şekilde devam etmektedir. ‘Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir.’ diyen AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu inanç ve gayretleri neticesinde dünyanın en büyük kadın örgütünü kurarak, yıldan yıla büyütmeyi başarabilen bir lider olmuştur. AK Parti aile birliğini korumak ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla bugüne kadar çok önemli düzenlemeleri hayata geçirmiştir. Eğitimde, sağlıkta, sosyal politikalar alanında, ekonomide, istihdamda, ayrımcılık ve şiddetle mücadelede, kadını, aileyi ve çocuğu koruyan pek çok yasal düzenlemelerle kadının statüsünü ve toplumdaki yerini dünya standartlarının üzerine çıkartmıştır.” diye konuştu.
“AHLAKSIZLIKLARA KARŞI MÜCADELE SÜRDÜRÜLÜYOR”
AK Parti iktidarıyla birlikte kadınların karar alma mekanizmaları olan, merkezi ve yerel meclislerde tarihin en yüksek katılımını sağladıklarını belirten Ertürk, “Kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere siyasette, bürokraside, yargıda, güvenlikte, akademide, eğitim kurumlarında kılık ve kıyafet ayrımcılıkları kaldırılmıştır. Kadınlar arasındaki eşitlik sağlanmış, toplumsal barışın yeniden tesisinde ülkemiz hak ettiği seviyeye kavuşmuştur. Bütün bu hak ve özgürlükleri milletimize, liderimiz, partimiz ve hükümetlerimiz sağlamıştır. Öyle birilerinin 5- 10 bin twet atmasıyla ve algı yönetmesiyle kazanılabilecek başarılar değildir. Herşeyden önce milletimiz ahde vefalıdır, kadir kıymet bilir, asla nankörlük yapmaz. Aynı şekilde partimiz, cahiliye devirlerine ait, kadınlara yönelik her türlü şiddetin, katliamın ve zulmün tavizsiz karşısında durmuştur. Sadece ülkemizin değil, gönül Coğrafyamızın tamamında her zaman mazlumların, mağdurların, köşesinde sessiz sedasız acılar içinde gözyaşlarını akıtan gönlü kırıkların yanında yer almıştır. Diğer taraftan ise aileyi yıkan, nesilleri kirleten tüm sapkınlıklara, ahlâksızlıklara karşı her türlü mücadeleyi vermiştir, vermeye de devam edecektir.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi