“Afyon’un menfaatlerine göre hareket etmeliler”

“Afyon’un menfaatlerine göre hareket etmeliler”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Muhalefet parti il başkanlarımızla siyasi
yönden ayrı düşünce içinde olabiliriz. Ancak milli davalarda milli duruşlarda daha hassas olmalıyız.
Afyon’u ilgilendiren önemli konularda kendilerine göre değil, ilimizin menfaatlerine göre hareket etmeliler. Bir platformda bir masada ilimiz adına ne kadar yararlı bir şey varsa tek yürek olmalıyız” dedi

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl Sekteri Beytullah Bostancı katıldı. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısında şehit olan 4 askerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dileyen İl Başkanı Mehmet Kocacan, Ortadoğu’da yaşanan olaylara da değindi.
“3. BİR DÜNYA SAVAŞI’NIN YAŞANMASINI İSTEMİYORUZ”
3. Dünya Savaşı istemediklerini aktaran Kocacan, “Son günlerde Ortadoğu tetiklenmeye hazır bir ateş topu haline gelmiştir. İran ve ABD arasında yaşanan gerginlik Türkiye’yi de etkilemektedir. İran generali Kasım Süleymani, ABD tarafından insansız hava aracılığı aracılığıyla vurulmasının ardından İran’da Irak’ta bulunan ABD’nin 2 üstünü füzelerle vurarak cevap vermiş oldu.ABD Başkanı Trump son açıklamasının ardından iki ülke arasındaki olaylar sakinleşmiş duruma gelmiştir. 3. bir Dünya Savaşı’nın yaşanmasını istemiyoruz.” dedi.
“TÜRKİYESİZ BİR DÜNYA DÜŞÜNÜLEMEZ ARTIK”
Türkiyesiz bir dünya düşünülemeyeceğini belirten Başkan Kocacan, Türk Akım projesini değerlendirdi. Kocacan, “Türkiye bölgemizde güçlü bir ülke konumuna gelmiştir.Dün Rusya ile Türkiye arasında gerçekleşen TürkAkım projesi resmen hayata geçmiştir. Bu olay bizleri son derece memnun etmiştir. Artık eskisi gibi değil, Ortadoğu başta olmak şartıyla dünya ülkeleriyle birlikte masanın başında olmak kaydıyla yerini almaya başlamıştır. Artık Türkiye göz ardı edilebilecek bir ülke değildir.Türkiyesiz bir dünya düşünülemez artık” ifadesine yer verdi.
“KADINA ŞİDDET YAPANLARIN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ”
Kadına şiddet yapan kişilerin en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istediklerini söyleyen Kocacan, “MHP Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Fethi Yıldız Beyefendi ve Konya Milletvekilimiz Esin Kara bir kanun teklifi hazırlamıştır. Bu kanun teklifinde kadına şiddet olaylarında cinayet işleyenlerin davasında zaman aşımı ortadan kalkmış olacak. Bu da kadına verdiğimiz önemi bir kez daha göstermektedir. Kadına şiddete karşı olduğumuzu düzenlediğimiz sempozyum, panel ve açıklamalarımızda dile getirmiştik. Kadına şiddet yapan kişilerin en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“İLİMİZ ADINA YARARLI BİR ŞEY VARSA TEK YÜREK OLMALIYIZ”
Muhalefet siyasi parti il başkanlarının söylemlerine de değinen Başkan Kocacan, “Muhalefet parti il başkanlarımızla siyasi yönden ayrı düşünce içinde olabiliriz. Siyasi parti temsilcileri genel başkanlarının sözlerini cımbızla alarak burada dile getirmektedirler. Ancak milli davalarda milli duruşlarda daha hassas olmalıyız. Afyon’u ilgilendiren önemli konularda kendilerine göre değil, ilimizin menfaatlerine göre hareket etmeliler. Bir platformda bir masada ilimiz adına ne kadar yararlı bir şey varsa tek yürek olmalıyız. İlimizde görev yapan başta Valimiz Mustafa Tutulmaz başta olmak üzere belediye başkanımız, garnizon komutanımız, il jandarma komutanımız, il emniyet müdürümüz ve kamu görevlilerimiz uyum içerisinde başarılı bir çalışma yürütmektedirler. Bu uyuma bizde siyasi parti temsilcileri de destek vermek zorundayız. Afyonkarahisar’ımızın gelişmesi için elimizi taşın altına koymalıyız.” şeklinde konuştu.
Son olarak 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle kentte görev yapan basın mensuplarının gününü de kutlayan Başkan Kocacan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, doğru ve tarafsız haberciliği cesaretle sürdüren, ilkelerini ve değerlerini işlediği kalemini toplumun sağlıklı bilgi alması için kullanan, zor şartlarda da olsa gazetecilik ahlakından taviz vermeden görevini yürüten tüm gazeteci arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor.” diye konuştu.
“ALİ BEY, ORADA SÜRÇ-İ LİSAN ETMİŞTİR”
Bir basın mensubunun AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın “Saman Kafalılar” sözünü hatırlatması üzerine konuşan Başkan Kocacan, “Bence alelacele verilmiş yanlış bir cümle çıkmış ağzından. Aslında hepimiz birer siyasiyiz amabeşeriz insanız. Muhakkak hepimizin duyguları var. Nefsani değil, akli ve ilmi yürümek lazım. Ali Bey, orada sürç-i lisan etmiştir. Muhtemelki basınımızda ve diğer parti başkanlarının bu konudaki siteminden dolayı bir kelamda olsa söyleyecektir, açıklamada bulanacaktır. Ancak İYİ Parti’nin İl Başkanının dakanuni yola gideceğim demesi sadece adliyeyi meşgul etmekten başka bir şey değildir. Bir şey çıkacağını zannetmiyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi