AFYON’DAN DİNAR’A HOŞ BİR SADA

AFYON’DAN DİNAR’A HOŞ BİR SADA

Ali Aksoy 11 Mayıs 2017 Perşembe 13:05:20
 

Dinar Belediyesi Kültür Hizmetleri kapsamında 5 Mayıs 2017 tarihinde Dinar’da düzenlenen AKSAM (Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği) Türk Sanat Müziği Korosunun, Şef Yıldırım Aktaş yönetiminde gerçekleştireceği “Şarkılarda Seneler Yıllar” konulu konser vermek için saat 12:00 sularında Dinar Suçıkan tesislerine vardığımızda elbetteki güzel bir manzara ile gözlerimiz kamaştı. Bir sanat aşığı, Dinar Belediye Başkanı Sayın Saffet Acar tarafından güler bir yüzle karşılandık, gelen enfes çaylarımızı içtikten sonra yemeklerimizi yedik. Yine çaylarımızı içerken Belediye Başkanı Saffet Acar ile kısa da olsa biraz hoş sohbet etme fırsatımız oldu.
Belediye Başkanı Saffet Acar ile ben ilk karşılaşmıştım. Sohbetine doyum olmayan bir insandı.
Kısaca Dinar’a yaptıklarından bürokratik engeller sonucu yapamadıklarından bahsetti. En hoşa giden ifadesi ise; belediyede siyaset konuşmayı yasaklaması idi. Bunun yanında çalışkanlığı mütevaziliği ve misafirperverliğiyle göz dolduran bir kişiliğe sahipti.
Saat 16:00 gibi Konser vereceğimiz İyaş salonuna gittik. Son provamızı da yaptıktan sonra konser saatini beklemeye başladık. Konser iki bölümden oluşuyordu. Birinci bölüm, Aksam Türk Sanat müziği Topluluğu koro ve sololarından oluşuyor, ikinci bölüm ise, konuk sanatçı olarak Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar solo program sunacaktı. Saffet bey’in böylelikle bu yönünüde görmüş olacaktık.
Konser Kanal3 tarafından canlı yayın yapıldı. Konsere ilgi yoğundu, Dernek başkanımız İbrahim Alimoğlu ve Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin de izleyenler arasında idi. Konser saatinde başladı. Topluluğumuz birinci bölüm de koro ve sololarla dinleyenlerin büyük alkışını aldıktan sonra ara verildi. Aranın arkasından ikinci bölümde Saffet Acar gayet güzel solo programını gerçekleştirdi dinleyenleri mest eden yorumuyla büyük beyni ve alkış aldı.
Konser sonunda Dinar Musiki Derneği ile Aksam’ın kardeş dernek olması için mutabakat dernek başkanları tarafından imzalandı. Plaketlerin verilmesiyle konser sonlandı.
Konser sonrası saat 23:00 gibi yine Suçıkan’a gittik. Yemeklerimizi yedikten sonra büyük bir misafirperverlik gösteren belediye personeli, Musiki Cemiyeti üyeleri ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’a Sonsuz teşekkürlerimizi sunarak hoş bir gün geçirmenin mutluluğu ile Dinar’dan Suçıkan çay bahçesinin çayının tadının ağzımızda kalarak ayrıldık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi