Afyon’da umreden dönen 67 vatandaş,  gözlem sürecini evinde geçirecek

Afyon’da umreden dönen 67 vatandaş, gözlem sürecini evinde geçirecek

Afyonkarahisar’da umreden dönen 67 vatandaşın Zafer Bölgesel Havalimanında sağlık kontrollerinden geçtiği belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, umreden dönen vatandaşların 14 günlük karantina sürecini evlerinde tamamlayacaklarını söyledi

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında koronavirüsü tedbirlerine ilişkin toplantı gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Valiliği, Hıfzıssıhha Meclisi Başkanlığının aldığı kararların ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin katıldığı toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler değerlendirildi.
“BU SÜRECİ HASARSIZ BİR ŞEKİLDE ATLATMAK İSTİYORUZ”
Bu süreçte Veteriner İşleri Müdürlüğü personelinin özveriyle çalıştığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, günde binlerce insanın seyahat ettiği başta halk otobüsleri olmak üzere Belediye’ye ait tüm binaların dezenfektasyonunun yapıldığını söyledi. Başkan Zeybek, Hıfzıssıhha Meclisi Başkanlığının aldığı kararlar doğrultusunda şehrdeki bazı kamu kurumlarının da dezenfektasyonunun yapılacağını ifade etti. Bu süreci hasarsız bir şekilde atlatmak için istişare ettiklerini kaydeden Başkan Zeybek, çalışmalarından dolayı tüm birim müdürlerine ayrı ayrı teşekkür ederek Veteriner İşleri Müdürlüğü personeline başarılar diledi.
“UMREDEN GELEN 67 VATANDAŞIMIZIN SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILDI”
Afyonkarahisar’da 67 vatandaşın umreden şehre döndüklerini ifade eden Başkan Zeybek, “Kütahya Valiliğimizden edindiğimiz bilgiye göre Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Zafer Havaalanında umreci vatandaşlarımızın gerekli kontrollerini yaptı. 14 günlük karantina sürecini evlerinde geçirmeleriyle ilgili uyarılarını yaptı. Yurt dışından ilimize dönüş yapan vatandaşlarımızın bu 14 günlük süre içerisinde kendilerine yapılan uyarıları önemle dikkate almaları gerekiyor.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Adam yeni umreden döndü. Ne evinde oturması mahalleyi davet edip üstüne üstlük bir de yemekli mevlit okutuyor. Maalesef Afyonumuz bu hususta sınıfta kaldı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi