Afyon’da şimdilik korona pozitif yok

Afyon’da şimdilik korona pozitif yok

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, korona virüste şimdilik pozitif bir vaka olmadığını söyledi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Umre’den gelen son grubun direk karantina bölgelerine yerleştirildiğini söyledi.
“UMRECİLER VE YURT DIŞINDAN GELENLER KONTROL ALTINDA”
İl Başkanı Hüseyin Sezen, daha önce aybaşından itibaren Umre’den dönen vatandaşların korona virüs Türkiye’de zuhur etmediği için evlerine dağıldığını kaydetti. Ay başında Umre’den dönen Afyonkarahisar’daki vatandaşların evlerinde takip edildiğini belirten Sezen, İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü’nce bu vatandaşların günlük kontrol edildiklerini dile getirdi. Sezen şunları söyledi: “Bunun yanı sıra yurt dışından gelen vatandaşlarımız da var. Onlar da aynı şekilde Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ekiplerince günlük takip ediliyorlar. Şu anda bir sıkıntı yoktur. Son gelen kafilede Afyonkarahisar’a gelen yok. Tüm Türkiye de aynı şekilde. Ankara, Konya gibi büyük illerde yurtlara yerleştirildiler. Zannediyorum onunla ilgili bir yanlış anlaşılma oldu. Tahminimce Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz konuyla ilgili açıklama yapacaktır. Bize ulaşan bilgiler bunlardır.”
“AFYON’DA HASTANELER TEYAKKUZDA”
Afyonkarahisar’da çeşitli korona virüs vakalarının olduğu iddialarını değerlendiren Sezen, “Resmi kanallardan paylaşılan bilgileri dikkate almamız gerekiyor. Maalesef sosyal medya da böyle lüzumsuz şeyler paylaşanlar var. Onu da gerek İçişleri, gerek Adalet Bakanlıklarımız takip ediyor. Dün sabah itibariyle tahminen 130 kişiye yurt genelinde toplumda infial, panik oluşturacak paylaşım ve propaganda yaptıkları gerekçesiyle soruşturma açıldı. Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor. Afyonkarahisar’da şu an itibariyle bir pozitif vaka hamd olsun yoktur. Ama tüm hastanelerimiz ilgili birimleriyle teyakkuzdadır. Hepsi karantina bölgelerini oluşturdu. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve AFSÜ Hastanesi karantina bölgelerini oluşturdular. Yoğun bakımları, karantina bölgeleri şu anda hazır durumdadır. İnşallah gerek kalmaz Afyonkarahisar için ama tedbirde fayda var. Sağlık çalışanlarımız hastanelerle ilgili olarak tüm hazırlıklarını tamamlamış durumdadır.” dedi. Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi