Afyon’da ilk kez köy yolunda beton asfalt uygulandı

Afyon’da ilk kez köy yolunda beton asfalt uygulandı

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi köylerin yollarının düzeltilmesi çalışmaları kapsamında İscehisar’ın Çalışlar köyünü çevre yoluna bağlayan 3 kilometrelik yolda beton asfalt yapıldı

 

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından köy yollarının dayanıklılığını artırmak ve zamanla deforme olmasını önlemek amacıyla beton yol uygulaması hayata geçirdi. Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla yapılan törende Ankara yoluna bağlantı yolu olan İscehisar İlçesi Çalışlar Köy yoluna beton yol döküm işlemi başladı.
“TAMAMEN YERLİ VE
MİLLİ İMKANLAR KULLANILDI”
Beton yolun neden kullanıldığını anlatan Vali Gökmen Çiçek, “İl Özel İdare’mizin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve daha önce Karadeniz Bölgesinde uygulanan, ülkemizin aşırı yağış alan ve iklim şartlarının aşınmaya müsait olduğu yerlerde uygulanan beton yol ile çalışmaya karar verildi. Çalışlar Köyü ile Ankara ana yoluna bağlantı yolu olan 3 km’lik yolda ilk denemeyi yapacağız. Bizim açımızdan önemli bir gün. Tamamen yerli ve milli malzemeler kullanılarak çok daha dayanıklı olacağına inandığımız, Karadeniz’de görev yaptığım sürede yararını bizzat gördüğüm bir yol yapıyoruz. Bu sebeple İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’a teşekkür ediyorum.” dedi.
“AFYONKARAHİSAR’A DEĞER KATACAĞIZ”
İl Özel İdaresi’nin bugüne dek ciddi çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Çiçek, “Benden önceki dönemde İl Özel İdaresi’nin ciddi ve disiplinli bir çalışması var. İnşallah bundan sonraki süreçte de hep beraber aynı şekilde çalışacağız. Bir takım oyunu şeklinde İl Özel İdare’mizle Afyon’umuza değer katacağız. Daha güzel işler ve daha büyük açılışlarda beraber olacağız.” diye konuştu.
İş makinasına çıkan Vali Gökmen Çiçek beton yol yapımı çalışmalarına destek verdi. İşçilere kolaylıklar dileyen Vali Çiçek, beton yolu köy sakinlerine hayırlı olmasını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi